У Раді зареєстрували законопроект про міські агломерації

Як повідомив народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Любомир Зубач, 17 липня у парламенті був зареєстрований проект закону про міські агломерації, який на законодавчому рівні визначає поняття міської агломерації, умови та процедуру її формування, а також принципи діяльності.

У пояснювальній записці до законопроекту вказано, що розвинуті країни (США, Канада, Франція і т.д.) давно внесли терміни «агломерація» і «міська агломерація» у своє законодавче поле та активно підтримують формування агломерацій як потужних ресурсів для підвищення конкурентоспроможності та зростання економіки. Проте, у законодавчому полі нашої держави термін «агломерація» досі залишається на рівні містобудівної категорії та невпровадженого напрямку концепції адміністративної реформи.

Відтак, на переконання авторів, ухвалення та реалізація законопроекту дозволять створити умови для економічного зростання регіонів внаслідок визнання на законодавчому рівні таких об’єктивно створених утворень як міські агломерації та залучення їх до широкого міжмуніципального співробітництва.

За словами Любомира Зубача, робота над підготовкою законопроекту тривала понад рік, співавторами виступили більш ніж двадцять народних депутатів, які представляють п’ять фракцій парламенту, зокрема і фракцію «Об’єднання «Самопоміч».

«Далі нас чекає важливий етап роз’яснювальної та просвітницької роботи, що забезпечить прийняття закону у майбутньому. Сподіваюся – у найближчому майбутньому, адже цей закон дійсно потрібен для держави, яка повинна використовувати потенціал великих міст для економічного та інфраструктурного розвитку всієї країни», – наголошує народний депутат.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини