У Раді зареєстровано законопроект, що дозволить відбирати нечесно нажите майно чиновників

Наступного тижня парламент може розглянути законопроект щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро (№1660-1), який дасть можливість запустити Нацбюро і конфіскувати нечесно нажите майно чиновників. Про це повідомив депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», голова Комітету з питань протидії та запобігання корупції Єгор Соболєв.

«Це законопроект, щодо якого ми змогли об’єднатися з Адміністрацією президента, з фракцією БПП, як найбільшою фракцією парламенту, з робочою групою антикорупційного комітету, громадськими експертами і з грузинськими прокурорами, які саджали корупціонерів у час президентства Саакашвілі», – констатує Соболєв.

Депутат розповів про три головні ідеї, закладені у законопроекті, які дозволять ефективно боротися з корупцією.

«По перше, цей законопроект забороняє набирати для боротьби з корупцією тих, хто з нею вже боровся і не показав результату – працівників МВС, ГПУ. По друге, він встановлює великі зарплати для детективів антикорупційного бюро і прокурорів, які будуть займатися розслідуванням корупційних злочинів. І по третє – він дозволить забирати майно у посадовців та пов’язаних з ними людей, якщо вони не можуть пояснити його походження. Цей механізм чудово спрацював в Грузії, дозволивши забрати награбоване і залишити шахраїв без ресурсів», – зауважив нардеп.

Єгор Соболєв
object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(16) ["name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["slug"]=> string(15) "anti-corruption" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(16) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(166) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(16) ["category_count"]=> int(166) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(38) "Боротьба з корупцією" ["category_nicename"]=> string(15) "anti-corruption" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#13029 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13030 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Боротьба з корупцією