У Раді зареєстровано альтернативний законопроект про поліцію

Ухвалення законопроекту про поліцію та поліцейську діяльність (№1692-1) може стати першим кроком до реформування правоохоронних органів. Законопроект пропонує нову конструктивно-обґрунтовану модель національної поліції, де поліція не є карателем народу, а є його помічником. Про це заявила депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», співавтор законопроекту Олена Сотник.

Депутат зазначила, що цей законопроект авторства представників трьох коаліційних фракцій є альтернативним до законопроекту Юрія Луценка «Про національну поліцію».

«Цей законопроект розробляли експерти робочої групи з реформування органів правопорядку Реанімаційного пакету реформ, експерти із секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за участі народних депутатів України та інших експертів. Авторський колектив законопроекту підтверджує його майбутню ефективність та результативність», – констатує вона.

Сотник підкреслила, що поданий законопроект пройшов тест на відповідність до європейських стандартів та отримав свою позитивну оцінку від Ради Європи, Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ, Дорадчої місії Європейського Союзу в Україні, Проекту з підтримки реформ у сфері юстиції в Україні.

«Основним завданням поліції має стати саме надання послуг суспільству з підтримання публічного порядку. Окрім того, законопроект запроваджує конкурсний добір керівників та працівників поліції, як у більшості європейських країн. Передбачається також дієвий та об’єктивний спосіб притягнення поліцейських до дисциплінарної відповідальності та механізм недопущення втручання керівництва у діяльність поліцейського», – пояснює автор ініціативи.

Також цей законопроект скасовує транспортну міліцію, ветеринарну міліцію та державну службу охорони.

«Цей законопроект є викликом та випробуванням для всіх обраних народних депутатів України, які обіцяли зробити все, щоб в Україні стало легше дихати після Революції Гідності», – наголосила Сотник.

10943108_918358941509897_1584763219529239214_n

Олена Сотник
object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13028 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Новини