
Анна Романова вчергове звернулася до уряду щодо компанії «Join up», від дій якої масово постраждали українські та білоруські туристи, що були змушені понад 10 годин чекати в аеропортах всього світу, їх заселяли в дешевші готелі або взагалі не відправляли в оплачений тур. Скандальні ситуації з туроператором «Join Up» цього літа траплялися майже щодня. Ошукані люди були змушені звернутися до поліції, на недобросовісного туроператора заведено кримінальну справу за шахрайство.
Лише за неофіційними підрахунками, згідно з джерелами ЗМІ, цього туристичного сезону жертвами недолугих дій туристичного оператора стали більш як 3 тисячі туристів. Однак замість перевірки та вжиття заходів щодо шахраїв, уряд в особі Міністерства економічного розвитку та торгівлі потурає «Join up».
Зокрема, на Міжнародній туристичній виставці UITM, котра є найбільшою туристичною виставкою України, чоловік, що представився радником першого віце-прем’єра і міністра економічного розвитку та торгівлі, у своєму виступі хвалив туроператора «Join up» та дякував йому.
«Я неодноразово зверталася до уряду, – наголошує Анна Романова, – регулятора, вони видають ліцензії туроператорам, з тим, щоб вони здійснили перевірки, оштрафували, а краще – відібрали ліцензію у недобросовісних туроператорів. Мені нещодавно надіслали чергову відписку, що ще не було жодної перевірки».
Чи буде перевірка взагалі? У плані-графіку перевірок, за словами парламентаря, є лише маленькі туроператори. Паралельно «Join up», на якого заведено кримінальну справу та який спричинив порушення прав туристів, незважаючи на численні звернення до міністерства, не чіпають.
Анна Романова обурюється: «Я не могла зрозуміти, чому так відбувається, а тут приходить радник першого віце-прем’єра та міністра економіки України – того самого, що відповідає за розвиток туризму та туристичну політику, і цей радник починає з похвали оператора «Join up», що зафіксовано на відео».
Політик вже зареєструвала запит народного депутата до першого віце-прем’єр міністра України на предмет того, чи означає така похвала його радником «Join up» те, що Кабмін підтримує даного туроператора.
