У адмініструванні монетизації субсидій — абсолютна криза, – Альона Бабак

З 1 січня 2018 року розпочала діяти програма монетизації субсидій на рівні підприємств житлово-комунального господарства. Як зазначила під час засідання Кабінету Міністрів народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Альона Бабак, дуже добре, що уряд розпочав рух у напрямку монетизації субсидій, однак в адмініструванні програми — абсолютна криза. 

Відтак, вона звернулася до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, щоб взяти під особистий контроль першою чергою погашення заборгованості держави за програмою житлових субсидій.

«Сьогодні такі борги становлять понад 22 мільярди гривень, – пояснює Альона Бабак. – Вони накопичуються як мінімум протягом трьох місяців, тому у підприємств, які вчасно не отримують компенсацію, продовжують накопичуватися борги у вигляді штрафів, пені та різних неустойок», – зазначає народний депутат.

По-друге, Альона Бабак закликає уряд вже на наступному засіданні через тиждень внести зміни до власної постанови та наказу Міністерства фінансів, які частково і спричинили цю кризу в адмініструванні програми житлових субсидій.

«Для чого ці зміни? Відповідно до постанови Кабміну, із процесу взагалі «випали» об’єднання співвласників багатоквартирних будинків і житлово-будівельні кооперативи. Як вони мають сьогодні отримати заборгованість за субсидіями за минулі періоди? Що буде з людьми, які проживають в будинках ОСББ і ЖБК і є одержувачами субсидій? Яким чином вони сьогодні мають отримати компенсацію?

Звертаю увагу, що ОСББ і ЖБК не хочуть виконувати функцію адміністраторів програми житлових субсидій, проте вже сьогодні вимагають монетизації на рівні домогосподарств саме компоненту з управління будинками. 

Окрім того, у наказі Мінфіну є нововведення, яке буквально спричинило колапс у сфері управління житлом, вивезення побутових відходів і рідких нечистот – це обмеження використання субсидій. Тобто, фактично ці кошти можуть бути використані лише на оплату  газу, електрики, зарплат і податків. Однак сьогодні дуже велика кількість робіт виконується підрядниками — цього не враховано. Так само і водоканали та теплоенерго — не можуть нормально отримувати субсидії. Тому прохання підготувати зміни і негайно їх ухвалити на наступному засіданні, щоб розблокувати розрахунки», – наголосила Альона Бабак. 

По-третє, народний депутат закликає спочатку протестувати, і лише після апробації офіційно запроваджувати два додатки Мінфіну, заповнення яких практично неможливо виконати через наявні борги держави та відсутність окремих даних. Тому ні постанова, ні наказ сьогодні не працюють.

«Сьогодні ці речі абсолютно не працюють. Тому нехай спочатку вони будуть протестовані хоча б на двох підприємствах, і лише потім набудуть чинності», – наголошує Альона Бабак.

Альона Бабак
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини