ТВАРИНИ БЕЗ ЗАХИСТУ!

У парламенті знову не знайшлося голосів, аби підтримати законопроект 6598 , що на крок наблизив би Україну до цивілізованих держав та припинив би варварство у ставленні до тварин.

Нагадаю, що документ стосується захисту різних категорій тварин: безпритульних, диких, домашніх, сільськогосподарських, тих, які використовуються у наукових дослідах.
Він виключає евтаназію та пропонує біостерилізацію як метод регулювання чисельності. Встановлює заборону на жебракування за участю тварин, вилучення домашньої тварини до рішення суду у разі жорстокого поводження, проведення експертизи тіла тварини за направленням слідчого у справі про вбивство тварини.

На жаль, всі ці пропозиції не знайшли підтримки серед депутатів.

Що це означає?

1. Україна продовжуватиме бути лідером за кількістю безпритульних тварин.

За даними зоозахисників, кількість безпритульних собак в місті районного значення налічується 250-500 особин. У великому місті їх кількість може сягати 10 тисяч. Це – приблизні цифри.

2. ​Замість того, аби якісно регулювати кількість безпритульних тварин, комунальні підприємства будуть продовжувати масово їх вбивати.

Яскравий приклад – Харків, де тільки за 2016-й рік комунальним підприємством «Центр поводження з тваринами» було вбито методом евтаназії понад 90% безпритульних собак та котів. У 2017-му році з міського бюджету на це виділили більше 16 мільйонів гривень, у 2018- му – 23 мільйони. Загалом за знищення тварин за вісім років було витрачено близько 100 мільйонів гривень. Чи регулює чисельність тварин такий жорстокий метод контролю? Відповідь – ні. Але це вигідно для українських комунальників. Якщо з міст вулиць зникнуть безпритульні тварини – вони залишаться без бюджетних грошей. Тому для них пріоритет – безкінечна боротьба з наслідками, а не вплив на причину.

Роман Семенуха
object(WP_Term)#12923 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12924 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті