«Розшукуються лідери вільного від туберкульозу світу», – міжнародна спільнота

«Туберкульоз, який став причиною смерті 1,7 мільйона людей у всьому світі в 2016 році, становить все більшу загрозу для здоров’я населення, особливо в Європі, де рівень туберкульозу із розширеною резистентністю є найвищим у світі», – повідомив Комітет з соціальних питань, охорони здоров’я та сталого розвитку, під час сьогоднішньої зустрічі у Парижі.

Описуючи туберкульоз як «соціальну» хворобу, комітет зазначив, що вона в основному вражає малозабезпечені верстви населення, зокрема, бездомних людей, наркозалежних, людей з ВІЛ, ув’язнених, біженців та мігрантів, додавши, що клеймо туберкульозу та соціальної ізоляції часто призводить до того, що хворобу не лікують, а це, в свою чергу, і стає причиною резистентності туберкульозу до ліків.

Приймаючи доповідь Сергія Кіраля (Україна) з цього питання, комітет закликав держави-члени вжити заходів для забезпечення ефективного діагностування кожного пацієнта з туберкульозом, у тому числі для виявлення різних штамів захворювання. Згідно із доповіддю, критично важливо забезпечити адекватне лікування як тільки діагноз встановлений, і проконтролювати, що пацієнти повністю пройшли курс лікування. Повне завершення лікування важливе для повноцінного одужання та запобігання розвитку резистентних бактерій.

Парламентарії також виступали за психосоціальну підтримку пацієнтів та інтегровані медичні послуги за участю державних установ, органів місцевого самоврядування та організацій громадянського суспільства. Крім того, прийнятий документ підкреслює, що лікування туберкульозу повинно здійснюватися переважно в амбулаторних умовах, обмежуючи госпіталізацію.

Комісія рекомендувала вдосконалювати механізми раннього виявлення захворювання шляхом інвестування у виявлення випадків захворювання серед соціально вразливих груп та інвестування в дослідження та розробку нових ліків, діагностику та вакцини.

Наостанок, Комітет настійно рекомендував головам держав-членів Ради Європи взяти участь у засіданні високого рівня Організації Об’єднаних Націй з боротьби проти туберкульозу в 2018 році.

Тема Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом 24 березня – «Розшукуються лідери вільного від туберкульозу світу» –  зосереджується на закріпленні зобов’язань щодо боротьби з туберкульозом не тільки на політичному рівні, але й на рівні правозахисників, пацієнтів, лікарів та медичних працівників.

Сергій Кіраль
object(WP_Term)#13127 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини