«Цей бюджет не для українців, а для отримання траншу МВФ, щоб влада уникла ганебного дефолту», – Острікова

«Самопоміч» наголошує, що цей бюджет написаний не для людей. Чинний уряд ганебно хоче просто уникнути дефолту напередодні виборів.

На переконання нардепів «Самопомочі», бюджет-2019 не можна ухвалювати. Тетяна Острікова звертає увагу на розмірах богових виплат України.

«Борги – це окрема жахлива тема. Їх розміри вражають. Боргові виплати у 2018: обслуговування 130,2 млрд грн, погашення – 175,7 млрд грн. Відповідно – разом це 305,9 млрд грн. Це становить 28% всіх державних видатків. А в 2019 році ця цифра ще більше зростає – третина бюджетних видатків (34%, 427 млрд із загальних 1366 млрд видатків держбюджету) піде на виплату боргів. Це загроза національній безпеці».

Цього можна було б уникнути, каже Острікова. Адже в руках у влади лежить ресурс, який в рази перевершує допомогу від МВФ, але влада нічого не робить, щоб взяти його:

«Бо ж податок на виведений капітал забезпечує додаткове зростання ВВП щонайменше на 1 % щороку та притік інвестицій щонайменше 110 млрд грн щороку. На жаль, кошти від припинення схем на митниці теж відсутні в бюджеті. Законодавство антиофшорне, яке запобігає перенесенню податкової бази в низькоподаткові юрисдикції, на жаль, теж не подано владою, попри розроблений законопроект щодо кроків БЕПС. Тому не побачимо ми в бюджеті і збільшення надходжень від перекриття схем з офшорами».

Цим фінансовим документом влада вчергове надурила бізнес, бо бюджет порахований на базі старого податку на прибуток, а не на базі податку на виведений капітал.

Піклування про людей у бюджеті теж немає. Уряд не може забезпечити якісне підвищення соціальних стандартів, адже мінімальна зарплата зросте на 450 грн.

Нічого чекати від нового бюджету і аграріям, каже Острікова: «Аграрні дотації – знову 6 млрд грн за тими ж неефективними програмами, які були цього року і за якими підприємства олігархів  вже отримали 1 млрд грн. Натомість кожна гривня дотацій має доходити до фермера, а не до холдингу».

«Велика проблема, що ми не бачимо, які галузі економіки стануть нашими драйверами та забезпечать зростання ВВП, інвестиції та можливість віддати борги», – підсумовує нардеп.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини