Тільки від нас залежить де і як ми будемо жити, — Войціцька

Наближається свято Першого дзвоника. Діти є майбутнім нашої держави, однак те, наскільки їм вдасться реалізувати свій потенціал у житті, напряму залежить від сприятливості їхнього середовища для здобуття якісної освіти.

На жаль, усвідомлення даного пріоритету серед чиновників трапляється не завжди. Показовим з точки зору проблематики і водночас надзвичайно надихаючим в плані її вирішення є досвід батьківського та педагогічного колективу загальноосвітньої школи № 4 міста Мирнограда у Донецькій області.

В жовтні минулого року їм стало відомо, що влада міста має намір перевести учнів школи № 4 до комплексу будівель місцевої школи-інтернату. Це рішення було сприйняте усіма дуже неоднозначно.

Річ в тім, що приміщення школи вже було відремонтоване за батьківські та бюджетні гроші, натомість в школі-інтернаті умови були набагато гірші.

До того ж в четвертій школі була повна заповненість навчальних місць, тоді як школа-інтернат була наповнена лише на чверть.

Це все в купі викликало у вчителів та батьків учнів підозри, що справжньою метою подібного «переселення» є чиєсь банальне бажання прибрати до рук відремонтоване за бюджетні кошти приміщення.

Під час мого візиту в середині лютого до Мирнограду я відвідала обидва навчальні об’єкти, поговорила з батьками та педагогічним колективом, а також мала можливість із перших вуст дізнатися позиції мера міста та начальника міського відділу освіти щодо цього питання.
У підсумку школу залишили в спокої і вирішили не переводити у нову будівлю.

Які висновки можна зробити із цієї історії?

По-перше, громадяни, які вірять в те, що вони є господарями на власній землі, стають такими господарями насправді.

Варто віддати належне: вони звертались до заступника голови ОДА, народних депутатів, запрошували журналістів одного із загальнонаціональних каналів, що зробили сюжет про їхню проблему.

Підняття жителями Мирнограду уваги до своєї проблеми не дозволило зацікавленим сторонам вирішити її тишком-нишком в «правильних» інтересах.

Проігнорувати волю громади не вдалося, і громада відчула свою силу.

Промовистий уривок із листа жителів Мирнограду, яке вони надіслали мені:

«Стався безпрецедентний випадок! Вперше в історії міста громада пішла проти влади! Наш приклад став для громадян міста надією на те, що все може бути інакше, що ми господарі в місті, області та країні! Що тільки від нас залежить де і як ми будемо жити!»

По-друге, місія депутатів в процесі відродження громадської активної в Україні є надзвичайно важливою. Адже саме обрані народом депутати можуть бути посередниками у спілкуванні між пересічними громадянами та виконавчими органами на місцях.

Саме тому, радіючи за наших дітей в День знань, ми, дорослі громадяни України, маємо усвідомлювати, що навчання не є чимось, актуальним лише для певного віку.

Турбуючись про наших близьких, ми теж можемо навчитись багатьох корисних речей, розуміння яких з різних історичних причин завжди приглушувалось на наших теренах.

Приклад жителів Мирнограда дав нам хороший урок громадської солідарності, відповідальності за майбутнє власної спільноти та мужності у відстоюванні своїх законних інтересів. І варто їм за це подякувати.

Вікторія Войціцька
object(WP_Term)#13026 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13027 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті