«Ті, хто підписали Мінські домовленості, обміняли суверенітет і армію на прибутки від фактичного збагачення на війні», – заява «Самопомочі»

З часів Другої світової війни суверенітет держав є беззастережним. Усіх держав, за винятком однієї – України.

Підписавши Мінські домовленості, ті, хто це зробив, поставили суверенітет України у залежність від ворога, у залежність від Росії. І саме тому Росія сьогодні дозволяє собі диктувати Україні умови. Вчорашній так званий вихід Росії із так званої СЦКК – насправді не для того, аби звільнити територію України. І навіть не для того, щоби змусити Україну вести перемовини напряму із російськими маріонетками. Це відбулося для того, аби змусити Україну виконувати ті самі Мінські домовленості. Тобто, фактично, нашими з вами руками зруйнувати державність України.  

Вчора також ми почули заклики порахувати збитки, яких зазнали від блокування торгівлі з окупованими територіями. Але хіба торгівля з окупаційною адміністрацією не є тією ж підтримкою російських маріонеток?

Ті, хто від імені України підписали Мінські домовленості, насправді не просто звільнили Росію від відповідальності за те, що вона зробила, за наслідки окупації. Підписавши Мінські домовленості, вони обміняли суверенітет і армію на прибутки від фактичного збагачення на війні.

Саме тому сьогодні їх змушують платити за рахунками. Саме тому відбулося голосування за зміни до Конституції з особливим статусом, саме тому проголосували за продовження особливого статусу, саме тому проголосована амністія і саме тому у залі парламенту немає закону про визнання Росії окупантом та її відповідальність за окупацію. Саме тому ми досі не маємо указу Президента про застосування Збройних сил України, і саме тому Головний військовий прокурор має карт-бланш на переслідування українських військових.

Якби в цьому залі була більшість гідних і вільних людей, ми би точно – без пафосних закликів – давно проголосували закон, який визначає Росію окупантом і покладає на неї відповідальність за окупацію.

Ми б давно заслухали уряд. Тільки не про збитки від блокади торгівлі з окупованими територіями, а про збитки, яких зазнав народ України від 4-х років окупації.

І якби ми були гідними і вільними – ми б вимагали від Президента указу про застосування Збройних сил України для того, щоби захистити наших військових.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини