Тетяна Острікова: «Система блокування податкових накладних шкодить малому та середньому бізнесу»

Минулого тижня свою роботу відновила система блокування податкових накладних. «Наслідки її роботи у 2017 році були настільки жахливими для українського малого та середнього бізнесу, що в грудні Верховна Рада була вимушена розблокувати заблоковані накладні та призупинити роботу системи на кілька місяців, – підкреслює народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова. – І ось уряд ухвалив  постанову про новий порядок блокування накладних та, відповідно, про відновлення блокування, з гаслом начебто боротьби та подолання схемного кредиту з ПДВ та фіктивних фірм».

Однак, за її словами, автоматизована система в нинішньому вигляді не здатна виловити податкових шахраїв та відрізнити їх від звичайного платника, а, першою чергою, знову суцільним порядком податкові накладні підприємств реального сектору. Економічні наслідки цього є руйнівними для підприємств.

Наприклад, представник компанії оптової торгівлі нафтопродуктами розповідає: «Система повністю блокує роботу. Я не можу заплатити податки, виплатити зарплати. Клієнти йдуть. Виходить, підприємство повністю йде в збиток».

Працівник сфери послуг додає: «Система просто вбивча для малого та середнього бізнесу. Багато підприємств призупиняють роботу».

А, за словами представника підприємства, котре займається торгівлею та виробництвом робочого одягу, вони задумуються про можливість переїзду та скорочення бізнесу. Вона розповідає: «Ми купуємо сировину, продаємо готовий продукт. Звичайно, коди на вході та виході не збігаються. За насичений робочий місяць в мене тисяча податкових накладних. Розблокування однієї податкової накладної – це півдня інтенсивної роботи одного бухгалтера. Скільки треба залучити персоналу, аби подавати ці документи? Минулого року ми вже закрили один напрямок бізнесу, оскільки величезне вкладення коштів і у виробництво продуктів, і у реєстрацію податкової накладної до того, як заплатить покупець, зробили неможливою роботу цього напрямку. Зараз ми стоїмо на порозі того, щоб вирішити, що робити далі зі своїм бізнесом – закривати, переїжджати до інших країн чи залишатися працювати, якщо люди, котрі ухвалюють рішення, будуть готові працювати для нас, для бізнесу, який працює у реальному секторі».

«Ці історії підприємців, – підсумовує Тетяна Острікова, – це історії НЕуспіху цієї влади та неуспіху нинішньої податкової політики уряду. Система моніторингу та блокування податкових накладних може використовуватися виключно в аналітичних та інформаційних цілях, як певний індикатор ризику для податкового органу, що на діяльність підприємства необхідно звернути увагу. Але в жодному разі не блокувати реєстрацію накладної, тому що це податковий кредит – це безумовне право платника, яке забезпечене сплатою «живих» коштів на спецрахунок ПДВ в казначействі для реєстрації податкової накладної».

Тетяна Острікова
object(WP_Term)#12934 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини