Тетяна Острікова: «Справжня підтримка кінематографії повинна полягати у виділенні прямих дотацій тим, хто знімає українське кіно».

Сьогодні Верховна Рада ухвалила зміни до Податкового і Митного кодексів з гучною назвою «Про підтримку кінематографії в Україні». Однак, на переконання народного депутата «Об’єднання «Самопоміч» Тетяни Острікової, ця назва не зовсім відповідає змісту проголосованих законопроектів.

«Безперечено, держава має запроваджувати стимули і виділяти гроші для підтримки українського кіно. На мою думку, ці стимули мають бути відображені в Державному бюджеті у формі прямої дотації галузі, яка знімає кіно. Натомість, у проголосованих змінах до Податкового і Митного кодексів звільняється від ПДВ та ввізного мита імпортна продукція, призначена для використання в кінематографії — цифрові та інші камери, освітлювальні прилади, зокрема лампи, які чіпляються на стелю, прожектори та інші прилади, які можуть використовуватись не тільки для зйомок кіно», – зазначає народний депутат.

Окрім того, у законі зазначено, що порядок користування звільненням від оподаткування на імпортні товари буде визначатися Кабміном: «Хто сьогодні має довіру до того, що урядовий порядок буде дієвим, якщо цільове використання ввезеної з пільгою продукції немає кому перевіряти? Хто вірить, що урядовий порядок дійсно унеможливить зловживання цими пільгами? Ми вже маємо такі приклади урядових порядків, зокрема щодо аграрних дотацій, коли в постанові уряду були закладені дві норми, які зробили можливим отримання в 2017 році аграрних дотацій великими аграрними холдингами».

Також, як пояснює Тетяна Острікова, законопроектом створені певні передумови для податкових зловживань при виплаті роялті нерезидентам, коли купуються права на фільми і на іноземні телепередачі. Зокрема, тепер, згідно з ПКУ, вважається, що нерезидент, який їх продав — є бенефіціарним власником таких роялті», – зауважує Тетяна Острікова.

«Самопоміч» підтримує розвиток українського кіно, зйомку фільмів та телепередач саме в Україні. Однак, держава має подбати передовсім про свого кіновиробника, режисера, актора, сценариста, щоб в Україні знімали та показували якісний продукт, а не надавати пільги імпортній продукції.

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини