Тетяна Острікова: «Необхідно відмовитися від драконівських акцизів при імпорті вживаних авто»

Прийшов час надати можливість розмитнити автомобілі, поставити іх на українські номери, і відповідно, взяти під контроль держави. Про це за результатами зустрічі у Луцьку з власниками подібних автомобілів та зацікавленими у вирішенні проблеми заявила народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова. Вона аргументує: «Українські вулиці наповнили машини на іноземній реєстрації. Ми бачимо, що їх кількість невпинно зростає. На жаль, держава навіть не має достовірної статистики, скільки їх. Більше того, держава не знає, хто нестиме відповідальність у разі вчинення ДПТ за участі таких авто, державні органи сьогодні не знають і не мають можливості встановити, хто був за його кермом».

Причиною цієї ситуації , за словами народної депутатки, є по-перше, законодавча перешкода та заборона на ввезення авто, яке старше еко-стандарту Євро-5, і по-друге, занадто високе податкове навантаження на розмитнення такої машини. Водночас, в Україні сьогодні відсутнє доступне банківське кредитування на купівлю нових авто та відповідно оновлення автопарку наших громадян за рахунок нових машин. Імпорт старших машин заборонений. Врешті маємо ситуацію, коли середній вік машин по країні складає 25 років.

«Сьогодні вулицями України їздять «Жигулі» та «Москвичі», мікроавтобуси та маршрутки, які і поряд з стандартом Євро-5 не стояли. Щоб оновити цей застарілий, ще радянський автопарк потрібно: – знизити податки на імпорт вживаних автомобілів для всіх (і для тих хто сьогодні має авто на єврономерах і для тих хто купить авто закордоном після ухвалення закону) та вирішити питання з еко стандартом, які в Німеччині, для прикладу, поширюються на виробництво нових машин, а не ввезення вживаних. Технічно справне авто німецького виробництва 2007 року не завдасть шкоди екології, більшої ніж Жигуль чи стара маршрутка.»

 Тетяна Острікова переконана: «Ми повинні визнати, що наразі Україна не відбулася, як країна розвинутого автомобілебудівництва. Та мізерна кількість машин, які сьогодні, можливо, виробляються в Україні, не задовольняє попит українців в легкових транспортних засобів. Ми напрацювали спільні законодавчі ініціативи і дуже очікуємо на підтримку людей. Ці законодавчі ініціативи зроблять акцизи меншими, а машини дешевшими для кожного, хто ввозитиме авто в Україну.»

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини