Тетяна Острікова: «Самопоміч» знає, де знайти гроші для АТОвців, а уряд ні»

Вчора «Самопоміч» не підтримала ухвалений у першому читанні Держбюджет на 2019 рік через кілька причин: у фракції вважають, що це бюджет побудови поліцейської держави, пограбунку місцевих громад, підвищення податкового навантаження на підприємців, бюджет заробітку фінансово-промислових і олігархічних груп.

«Самопоміч» подавала свої пропозиції до бюджету та, на жаль, уряд  не вважає пріоритетними дійсно важливі потреби людей.

Найбільший резонанс викликала пропозиція «Самопомоч» затвердити загальнодержавну національну програму для учасників АТО, за якою кожен ветеран війни за незалежність України має отримати з державного бюджету 100 тисяч гривень.

В «Самопомочі» вважають, що, зважаючи на ефективність такої програми  у місті Львів, де кошти учасникам АТО виділяються з місцевого бюджету, це під силу і державному бюджету.

Однак, деякі представники влади вважають цю пропозицію популістською, яка потребує фінансування, якого уряд просто не може знайти в бюджеті.

Про те, де взяти кошти на впровадження програми для АТОвців, сьогодні з трибуни Верховної Ради пояснила Тетяна Острікова: «Ми порахували, що на сьогоднішній день в державі нараховується близько 326 тисяч учасників АТО. Якщо кожному з них виділити по 100 тисяч гривень, то, відповідно, це потребуватиме близько 32 мільярдів гривень державних коштів».

Як наголошує народний депутат, члени фракції «Об’єднання «Самопоміч» одразу подавали уряду збалансовані пропозиції, в яких чітко вказували, де варто пошукати це фінансування:

«По-перше, не потрібно на 18 млрд гривень збільшувати фінансування правоохоронців, СБУ, прокуратури, поліції, МВС, управління державної охорони, служби зовнішньої розвідки, а залишити його на рівні 2018 року. Всі ми знаємо, що рівень злочинності в Україні не знизився, і ці органи не стали працювати ефективніше.

По-друге, необхідно скоротити витрати на ОДА, які фактично у рік виборів перетворюються на виборчі та агітаційні штаби правлячої влади. Це може заощадити ще близько 5 млрд гривень.

І третє, найголовніше. Рахункова палата в своєму висновку на Проект Бюджету чітко визначила, що на митниці можна знайти щонайменше 4 млрд від імпортного акцизу. А сам Прем’єр-міністр заявляв про щонайменше 100 млрд надходжень від схем на митниці, які він планував закрити, проте, як бачимо, мабуть, не закрив. Тому ми хочемо сказати Прем’єр-міністру, шукайте гроші на митниці! І тоді закриєте дірки бюджету і зможете профінансувати АТОвців» – наголошує Тетяна Острікова.

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини