Тетяна Острікова про бюджет-2018: «Уряд знову пропонує наосліп поділити гроші платників податків»

Як зазначила народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова, сьогодні парламенту і суспільству був представлений проект бюджету на наступний рік. На переконання фракції, бюджет не є прозорим та справедливим, тому «Самопоміч» не може його прийняти до розгляду. Але в уряду ще є час більш відповідально поставитися до
його підготовки.

«По-перше, є питання щодо макроекономічних показників. До бюджету не подано пакет документів з макроекономічними показниками, пов’язаними з монетарною політикою. Показники в ньому потребують перегляду, адже документ затверджений ще у травні.

Бюджет не відповідає бюджетному кодексу, бо порахований на нечинних ще нормах законодавства.

Уряд повинен пояснити девальвацію гривні з 26 до 30.1 грн за долар. Ця цифра викликає питання у нас і паніку серед людей. Але ми не можемо перевірити розрахунок, бо уряд не надав звіту про бюджет на 2017 рік», – зазначає Тетяна Острікова.

Щодо дохідної частини бюджету, народний депутат наголошує, що теза  уряду про те, що податкове навантаження не зростає, просто не витримує критики:

«6 млрд додаткових надходжень за рахунок підвищення ставок через індексацію, 7,3 млрд грн від підвищення акцизів на тютюнові вироби, щоб довести до рівня ЄС. Тільки от зарплата в нас залишається українська, у гривнях, а не в євро. Про це уряд сором’язливо забуває. Те ж стосується ренти на радіочастотний ресурс. Мобільні оператори це перенесуть на тарифи. Акцизи прямо вдарять по кишені споживача. Зростання мінімальної заробітної плати – це добре, якщо поєднується зі стимулами для створення нових робочих місць, модернізації, розвитку економіки. У бюджеті ми таких стимулів не спостерігаємо. Але є два наслідки – податковий тягар для малого та середнього бізнесу, бо збільшуються відрахування по податку на доходи фізичних осіб  і  ріст сплати єдиного соціального внеску, в тому числі спрощенцями.

Зростання надходжень ПДВ на ввезені товари на 32% – 298 млрд гривень. Ця цифра здобудеться не за рахунок боротьби з контрабандою, а за рахунок інфляції та зростання імпорту, а не власного виробництва!

Тобто, як бачимо, дохідна частина виросте за рахунок інфляції та підвищення податкового  навантаження, а не за рахунок розвитку та зростання економіки».

Щодо витратної частини бюджету, на переконання «Самопомочі», уряд вкотре пропонує парламенту поділити наосліп гроші українських платників податків. «Самопоміч» протягом року неодноразово звертала увагу, що жодне міністерство не надає суспільству аналіз витрат. Мало того, не надано детальний аналіз, як ці видатки з’являються і до чого це призводить. Це марнотратство за рахунок громадян України та прямий шлях до корупції, переконані народні депутати.

«Якщо у 2017 році на МВС було витрачено понад 45 млрд грн коштів платників податків, ми маємо зрозуміти, що МВС зробило, як служило людям, як їх захищало, що Прем’єр-міністр наступного року пропонує дати МВС на  12,9 млрд більше із загального фонду!

Гроші людей спрямовуються не на розвиток, а на те, щоб боротися з людьми та побудову поліцейської держави. Чому фінансування СБУ та прокуратури збільшується порівняно з 2017 роком на майже 1 млрд кожному, а гроші на закупівлю державою ліків додаються у розмірі 0 гривень!?

Пенсійний фонд – така ж до копійки цифра дефіциту, як і в 2017 році і дотація з держбюджету 141,3 мдрд грн. Це не якість планування, а звичайне копіювання минулого року.

Де ефект від реформи? Де ефект від верифікаціі? Де врахування факту 2017 року, який вже є на 15 млрд меншим, від 141 млрд! Це дуже низька якість планування та розрахунків від профільних міністерств», – наголошує Тетяна Острікова.

Окрім того, в проекті бюджету на 2018 рік передбачений ще один шлях до авторитаризму – згортання фінансової децентралізації: «Держава перекладає пільги і заборгованості, які були за попередні роки за житлово-комунальні послуги, на місцеві бюджети. Тобто, держава спочатку гарантує пільги, а потім перекладає це на органи місцевого самоврядування. Гарантоване державою має бути фінансоване нею. Це – підло і є загрозою вбивства децентралізації».

object(WP_Term)#13025 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини