Тетяна Острікова: «Підприємці у 2016 р. сплатили 193 млн грн поборів чиновникам»

Сьогодні Рада у першому читанні ухвалила законопроект про посилення захисту суб‘єктів господарювання від неправомірних дій дозвільних органів. Виступаючи стосовно нього, Тетяна Острікова озвучила жахаючі дані:

«За даними експертів офісу ефективного регулювання BRDO, у 2016 році підприємці сплатили за отримання дозвільних документів близько 28 мільйонів гривень. Це офіційна цифра, а неофіційно майже у сім разів більше. Тобто, фактично, це побори і хабарі — 193 мільйони гривень поборів було сплачено підприємцями саме за отримання дозвільних документів».

«Тому наші посадовці, на жаль, ще з радянських часів не розуміють, що не бізнес працює і існує для них, а вони покликані працювати і здійснювати свої функції для бізнесу. Держава має надавати бізнесу якісний сервіс, а чиновники – це менеджери з надання цих послуг. В Україні панує це спотворене уявлення, яке нам дісталося у спадщину ще з Радянського Союзу, що чиновник визначає умови і встановлює якісь бар‘єри для ведення бізнесу. Щоб зменшити такі чиновницькі можливості, був поданий законопроект, який деталізує відповідальність посадовців за, наприклад, відмову у прийнятті дозвільного документа, за невнесення або несвоєчасне внесення дозвільним органом в установлені строки інформації до єдиного реєстру, за безпідставну відмову суб‘єкту господарювання у прийнятті заяви про одержання документів. Це перелік із 154 документів. Наприклад: ветеринарні сертифікати, землевпорядна документація, санепідемекспертиза, дозвіл на початок робіт від пожежників, дозвіл на будівництво, зовнішня реклама, дозвіл на передачу в оренду земельних ділянок комунальної власності».

На думку народного депутата, бізнес потребує захисту від свавілля чиновників, а контролери мають розуміти «стоп-сигнали».

«Сьогодні ми маємо ухвалити цей законопроект в першому читанні, щоб ці чиновники розуміли, що за кожне з порушень, за кожну їх дію буде наставати окрема персоналізована відповідальність. А недоліки ми допрацюємо до другого читання, щоб українські підприємці працювали вільніше».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини