Тетяна Острікова: «Парламент: чи є життя після виборів Президента?»

Весь минулий парламентський тиждень активно обговорювалося питання про можливий розпуск Верховної Ради і призначення позачергових виборів. Серед депутатів були ті, хто «за» і ті, хто «проти».

Депутат «Самопомочі» Тетяна Острікова акцентує на юридичних тонкощах ймовірного розпуску Ради. А, згідно з законом, ситуація така: чинний Президент Петро Порошенко вже не може розпустити Раду. Є чітка норма закону, і в останні півроку повноважень Президент не має права розпускати парламент. Його зможе розпустити новообраний Глава держави (чи Порошенко, чи Зеленський), але лише в тому разі, якщо його інавгурація відбудеться до 27 травня. Оскільки після 27 травня парламент вже матиме імунітет, і це теж пряма норма закону.

Дату інавгурації визначає постанова, за яку голосує парламент. І цю постанову вносять після оголошення офіційних результатів виборів від ЦВК.

І тут найцікавіше, зауважує Острікова: «Якщо парламент після обрання Президента трохи перефарбується, стане зеленішим, знайдуться групи, які будуть зацікавлені в швидких перевиборах. Наприклад, мажоритарники. Бо чим коротший строк їх виборчої кампанії, тим менше вони витратять на неї коштів і тим менше можливостей, що в них з’являться конкуренти на округах. Мажоритарників близько двох сотень, і вони будуть виступати за перевибори».

Також є в парламенті певні групи – вже не варто говорити про фракції, фракції вже фактично порозпадалися на певні групи за інтересами. Як наголошує Острікова, є групи, які також зацікавлені у перевиборах, оскільки хочуть конвертувати свої результати на президентських виборах в парламентський рейтинг.

Але це не стосується «Самопомочі»: «Фракція «Об’єднання «Самопоміч» – єдина як ніколи. Навіть Єгор Соболєв, який вийшов з партії, залишається членом фракції».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини