Тетяна Острікова: «Нові фіскальні фантазії уряду»

Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді збільшити базу оподаткування єдиного соціального внеску в розмірі 22% з 15 мінімальних зарплат (55,8 тисячі гривень) до 25 (104,3 тисячі гривень), а також запровадити регресивну шкалу відрахувань ЄСВ. 

За словами народного депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяни Острікової,  урядова ініціатива, яка вчора була схвалена на засіданні Кабінету Міністрів, передбачає, що директори компаній тепер мають отримувати щонайменше дві мінімальні зарплати на місяць та, відповідно, сплачувати щонайменше два мінімальні розміри ЄСВ.

«Бізнес знову в шоці! Хто платить «білі» зарплати, заплатить більше ЄСВ. Зараз, якщо зарплата перевищує 62 тис. грн, то 22% ЄСВ нараховується тільки до цієї суми, на все, що більше – ЄСВ не нараховується. Уряд пропонує фактично скасувати це. На зарплати до 104 тис. грн нараховуватиметься 22%, а на все, що вище – також, але менший відсоток».

Міністр соціальної політики Олександр Рева пропонує також посилити відповідальність за несплату єдиного соціального внеску. Тетяна Острікова коментує.

«Ті, хто не закрили свій неактивний ФОП, коли впроваджували обов’язкову сплату ЄСВ, можуть неочікувано отримати заборону виїзду за кордон, заборону керування автомобілем тощо, поки не буде сплачений борг».

За оцінками Мінсоцполітики, додаткові надходження в бюджет від таких заходів можуть становити до 10 млрд грн, які будуть спрямовані до Пенсійного фонду. Але як це буде виглядати на практиці, Тетяна Острікова каже наступне: «Так уряд закриває «дірки» у Пенсійному фонді. Міністр соцполітики каже, що все це дасть 10 млрд грн. Тобто 12 мільйонів пенсіонерів зможуть додатково отримати 69 грн 44 коп. на місяць».

«Цей кейс яскраво демонструє, що стимулів для підприємців  та зростання економіки в бюджеті 2019 року немає. Влада збирається і далі їхати на тому, хто везе, та ще й удавку йому на шиї затягнути. Не під силу владі виявилось наповнити бюджет за рахунок припинення схем на митниці. Тому з’явились ці фіскальні фантазії. Такі ініціативи шкідливі для «білого» бізнесу  та мають йти у смітник», – підсумовує народний депутат.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини