Тетяна Острікова: «Ми не можемо проголосувати просто за цифру, один рядок у бюджеті»

Фракція «Самопоміч» наголошує на порушеннях регламенту та процедури внесення та не підтримуватиме законопроект про зміни до державного бюджету на 2017 рік

«Ми розглядаємо документ, який стосується життя 40 мільйонів українських громадян у 2017 році, а нам пропонують його розглянути за 15 хвилин. Бюджетний комітет його побачив вчора о 19:00. Ми його отримали лише о 22:00 і не мали змоги навіть запитати в уряду, на що ж підуть гроші, закладені тут.

Наприклад, 1,5 мільярда гривень виділяються Національній поліції, з них 953 мільйони — майже мільярд гривень — на матеріально-технічне забезпечення. Ми б хотіли запитати в уряду, на що ж саме підуть ці гроші, тому що деталізації і кошторису немає. Ми не можемо проголосувати просто за цифру, один рядок у бюджеті.

Далі — 400 мільйонів гривень на адміністрацію Держприкордонслужби, з них 300 мільйонів — на заходи з інженерно-технічного облаштування кордону. Ми б хотіли почути від уряду відповідь, що ж це за заходи і чи це не буде насправді «стіна Яценюка», а гроші будуть викинуті в чорну діру.

14 мільярдів гривень — на субсидії. Натомість ми б хотіли почути від уряду, де ж монетизація субсидій, де верифікація отримувачів соціальних виплат, – через це розкрадаються мільярди. Більш того, згідно із висновком Рахункової палати, постійне виділення грошей на субсидії не стимулює населення до впровадження заходів із енергоефективності, не стимулює нас із вами бути енергоощадливими.

Якщо на потреби МВС ми виділяємо 1,5 мільярда гривень, то на лікарів — 180 мільйонів. А що ми виділяємо на освіту, на культуру?

Через порушення регламенту, порушення процедури внесення цього законопроекту, фракція «Самопоміч» не може підтримати навіть ті добрі речі, які є в цих змінах. Ми просимо дати парламенту можливість здійснити ефективний парламентський контроль за витрачанням кожної копійки українського бюджету», – зазначила Тетяна Острікова.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини