Тетяна Острікова: «Механізм «єдиного вікна» позбавить підприємців контакту з чиновниками та мінімізує корупцію»

Парламент ухвалив у першому читанні законопроект #7010, який регулює запровадження механізму «єдиного вікна» при переміщенні товарів через митний кордон. Співавтором документа є народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова.
Розповідаючи про принцип «єдиного вікна», вона акцентує: «Це означає, що всі дозвільні документи, які держава видає на ті чи інші види товарів суб’єктам зовнішньої економічної діяльності – експортерам, імпортерам, мають бути наявні в електронному вигляді в єдиній автоматизованій інформаційній системі. Якщо держава вам вже одного разу видала якийсь документ, ви не повинні його безконечно сканувати та прикріпляти до кожної декларації чи бігати та ставити печатки на митну декларацію та супровідні документи в різних контролюючих службах. Усе це відбувається в електронному режимі автоматично. Якщо вони не мають претензій, митне оформлення та випуск товарів відбуваються за принципом мовчазної згоди цих контролюючих органів».
Потребу якомога швидше ухвалити #7010 обумовлював поспіх Кабінету Міністрів у запровадженні принципу «єдиного вікна». Так, своєю постановою уряд зобов’язав суб’єктів зовнішньої економічної діяльності з 1 лютого оформлюватися за принципом «єдиного вікна», але законодавчого підґрунтя для цього в закони не було внесено.
Тетяна Острікова підкреслює: «Митниця готова, але чи готові суміжні органи, контролери? Виявилося, що суміжні органи не мають спільної з митницею системи. Законопроект #7010 вирішує цю проблему. Він запроваджує єдину автоматизовану систему міжнародної торгівлі, «єдине вікно», куди входитимуть і контролюючі органи, і митниця, де будуть автоматично бачити наявність тих чи інших документів у електронному вигляді».
Крім того, за її словами, ухвалення документа призведе до істотного усунення корупціогенних факторів. «Коли ви йдете на уклін до фітосанітара, – пояснює народний депутат, – щоб він поставив штамп, а він каже, мовляв, зараз перевірятиму, чи немає в товарах жучків, і ваш вантаж затримується. Якщо це продукти харчування, то вантаж псується. Врешті, ви вимушені йти на поступки, платити якусь неправомірну допомогу. А в електронному вигляді ви не матимете контакту з чиновником. Якщо товар отримав раніше дозвільний документ, ця партія сертифікована».

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини