Тетяна Острікова: «Кабмін має здійснити перевірку імплементації Міністерством фінансів вимог Податкового кодексу»

У грудні 2016 року парламент проголосував зміни до Податкового кодексу, якими значно розширив повноваження Міністерства фінансів та водночас поклав на уряд та Мінфін певну кількість обов’язків. Народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова проаналізувала, як ці обов’язки зреалізовано.

«Передача баз даних від ДФС до Мінфіну. Міністерство фінансів спільно із Кабміном до 1 липня мали забезпечити проведення незалежного аудиту баз даних. Що ми маємо зараз? База митниці продається на Петрівці, база ДФС, особливо в частині реєстрації податкових накладних і всього, що стосується податку на додану вартість, постійно працює в «ручному режимі». Тобто, іде неналежна робота ІТ-систем, а Міністерство фінансів нічого не зробило і строк, встановлений законом щодо аудиту баз даних, пропущений.

Електронний кабінет платника податків. Досі Міністерство фінансів не затвердило технічне завдання щодо програмного забезпечення. Як електронний кабінет має запрацювати з 1 січня, якщо у липні ще навіть не затверджене технічне завдання?

Надання узагальнюючих консультацій. Я є членом методологічної ради при Мінфіні, і мене міністерство жодного разу не запросило. За весь цей час — майже рік — жодної узагальнюючої консультації не надано, хоча потреба у цьому є.

Служба фінансових розслідувань. Незважаючи на слова міністра фінансів, досі у Верховній Раді не зареєстрований відповідний законопроект.

І найголовніше — з 1 липня почалося зупинення реєстрації податкових накладних. За це проголосувала Верховна Рада, але от критерії зупинення мало виписати саме Міністерство фінансів», – зазначила народний депутат.

Відтак, Тетяна Острікова звернулася до Кабінету Міністрів здійснити об’єктивну перевірку імплементації Міністерством фінансів вимог Податкового кодексу.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини