Тетяна Острікова: «Ініціативи уряду не усувають причини зловживань силовиків на митниці»

Цього тижня уряд звузив підстави для оглядів вантажів на митниці, що ініціюються силовиками. Під час години запитань до уряду у парламенті народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова акцентувала:

«Це добре, але цього замало, адже подібні ініціативи не усувають причини зловживань.

Всім підприємцям відомо, що робота СБУ на митниці зводиться до масового шантажу, щоб примусити їх до примусової «дружби» та незаконної винагороди. Я хочу підказати уряду, що для того, аби справді припинити їх незаконне втручання в роботу бізнесу на митниці, потрібна давно вже назріла реформа СБУ, яка не повинна займатися питаннями митної справи. Офіційна статистика їх роботи за 2017 рік свідчить про повну неефективність – всього лише 1,6 млн грн стягнутих СБУ збитків у кримінальних провадженнях. Це крапля в морі порівняно із збитками, які такими діями та затримками завдаються бізнесу та внаслідок цього – бюджету.

Необхідно позбавити СБУ невластивих функцій та спрямувати їх на виконання основних завдань – захисту держави від зрадників та шпигунів».

«Окрім того, ми повинні, – стверджує Тетяна Острікова, – зробити митницю сильною та незалежною, щоб митники не боялися силовиків, а сприяли бізнесу в міжнародній торгівлі. СБУ на сьогоднішній день є єдиним нереформованим органом, який чинить масовий тиск на бізнес, зокрема, на митниці».

У відповідь перший віце-прем’єр-міністр України та міністр економічного розвитку та торгівлі Степан Кубів заявив, що уряд має програму щодо реформування фіскальних органів, а голова СБУ налаштований на втілення реформ.
Щоб обіцянки урядовців не залишилася просто гарними промовами, Тетяна Острікова повідомила, що в парламенті вже зареєстровано відповідний законопроект, який переглядає функції СБУ.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини