Тетяна Острікова: «Добрі речі не робляться у протиправний спосіб»

У вівторок, 20 червня, Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект #6232, ініційований Президентом України Петром Порошенком. Документ вносить зміни одразу до декількох процесуальних кодексів.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» ініціативу не підтримала, а народний депутат Тетяна Острікова під час обговорення законопроекту 6232 акцентувала на низці його недоліків.

Народний депутат зазначає: «Фракція «Самопоміч» виступає за зміни в судовій владі, за впорядкування кодексів, що дійсно необхідно. Ми виступаємо за неупереджений, чесний, справедливий і ефективний судовий процес.

Однак чи є ці речі в цьому законопроекті?

Якщо ми говоримо про електронний суд, то чи можна його запроваджувати вже зараз, враховуючи, що ми знаємо — у нашій державі є величезна проблема з відсутністю необхідної інформаційно-технічної інфраструктури? Ми це спостерігаємо скрізь, зокрема, з реєстрами, які веде податкова та митниця, у які здійснюється постійне ручне втручання. Зробимо ще електронний суд, куди також в ручному режимі втручатимуться зловмисники? Можливо, спочатку треба впорядкувати інформаційну частину, прийняти закон про електронні довірчі послуги, визначитися зі способами захисту?

Щодо способів захисту права. Суду в цьому законопроекті надається право захищати права людини в будь-який спосіб, а не лише той, який передбачено законом або договором. Але суд – це правозастосовчий орган, а не нормотворчий, він не може створювати норми права. Що це за правовий нонсенс?

Йдемо далі – Верховний суд, касаційна інстанція. Що ми бачимо? Обмеження кола справ, які підлягатимуть касаційному розгляду. Практикуючі юристи знають ганебну практику відмовних ухвал, коли фактично помічник від імені судді виносить відмовну ухвалу за гроші. І що, ми узаконимо цю практику?

Виклик до суду через портал судової влади. Усі люди у нас зараз мають доступ до інтернету та є користувачами цього порталу чи мова про дуже обмежене коло осіб?

Крім того, форма цього законопроекту. Добрі речі не робляться у протиправний спосіб. Що буде наступним від Адміністрації Президента? Один закон про внесення змін у всі закони України? Для чого нам тоді парламент? Ми з вами тут є для того, аби захистити права людей на ефективний та справедливий суд. Ми дуже просимо Адміністрацію Президента припинити нищити парламент та принижувати його. Потрібно раз і назавжди зав’язати з цими пакетами. Вносьте кодекси окремо і ми по суті їх розглядатимемо».

object(WP_Term)#13016 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини