Тетяна Острікова: «Де притягнення до відповідальності організаторів схем на митниці?»

За словами народного депутата «Об’єднання «Самопоміч», незважаючи на численні звернення та факти порушення митного законодавства, аж на третьому році перебування при владі уряд оголосив шалений наступ на контрабанду. Вона припускає, що такі дії можуть бути спричинені невиконанням дохідної частини державного бюджету за підсумками першого півріччя та необхідністю «латання дірок» бюджету.

«Ми, безумовно, вітаємо ініціативу уряду щодо боротьби із порушенням митних правил. Та водночас, ці 4 мільярди доларів фіскальних втрат бюджету, озвучені урядом, не повинні були «випадково» стягнуті з сумлінних підприємців — тих, хто займається експортно-імпортними операціями, не порушуючи закону.

Бізнес-асоціації хочуть вірити, що Прем’єр-міністр дійсно має на меті усунути з митниці тіньовиків і тих, хто організовує схеми. Але білий бізнес переживає, щоб коригуванням і підвищенням митної вартості не були ці кошти вичавлені саме з нього», – наголошує Тетяна Острікова.

Окрім того, народний депутат закликає до реальних розслідувань і притягнення до відповідальності тих, хто організовує контрабандні схеми на митниці:

«Якщо у нас міністр внутрішніх справ порахував фіскальні втрати бюджету у розмірі 4 мільярдів доларів і планує їх стягнути до бюджету вже до кінця року, то хай він також і дасть відповідь, у чиї кишені ці гроші йшли у минулому і позаминулому роках, і де кримінальні справи щодо організаторів схем. Їх всього 5-6 кланів, вони всім відомі, і чому зараз ми не бачимо гучних справ саме щодо них?»

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини