
Як зазначила народний депутат «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова, цього тижня, у понеділок, уряд із порушенням терміну вніс у парламент бюджетну резолюцію. За її словами, це завжди робилося у кращих традиціях усіх урядів, коли було зарезервовано номер, а текст бюджетної резолюції з’явився лише наступного дня.
Окрім процедурних зауважень, народний депутат наголошує власне на змісті резолюції щодо бюджету, яка цьогоріч була внесена урядом із врахуванням середньострокового планування – на 3 роки і передбачає бюджетну, фінансову, податкову політики України на 2018-2020 роки.
«Отож, що ж нас чекає? Перше, що кидається в очі – офіційне визнання урядом того, що держава не може тримати курс національної валюти. Минулого року на 2018 рік було закладено курс 27,8 грн за долар, а на 2019-й – 28,4 грн. Тепер, вже у цій бюджетній резолюції, на 2018 рік закладається курс долара 29,3 грн, а на 2019-й – 30,5 грн за один долар. Тобто уряд визнає, що держава курсом не керує.
Друга позиція – видатки. Лише щодо Генпрокуратури – з 5 мільярдів цього року бюджет наступного року зростає на 1,8 мільярда гривень. Водночас видатки на освіту залишаються на тому рівні. Це ще один показник того, що чинна влада і далі продовжує будувати поліцейську державу. Цю тезу також підтверджує те, що бюджет МВС та оборони, який складає 5% ВВП і становить 19% доходів державного бюджету, містить лише одну цифру, без жодної деталізації, на що ці кошти будуть витрачені. І навіть Міністерство фінансів не знає їхнього призначення, адже ця цифра до них просто доводиться Радою нацбезпеки і оборони», – наголошує Тетяна Острікова.
Окрім того, у бюджетній резолюції міститься суттєва загроза бюджетній децентралізації для місцевих бюджетів: «Вони називають це дуже м’яко – вирівнювання диспропорції у податковій спроможності місцевих бюджетів. Насправді ж буде діяти принцип – хто більше заробляє, у того будуть більше забирати. А хто погано працює, тому будуть давати дотації. Ми що, повертаємось до режиму Януковича, коли Донбас, який «всіх годував», отримував величезні дотації із бюджету?»
Але найбільше обурення у Тетяни Острікової викликає частина податкової політики, де відсутнє запровадження податку на виведений капітал. «Уряд прямо відмовився виконувати вимогу податкового кодексу!», – підсумовує народний депутат.
