Тетяна Острікова: “Боротися з контрабандою треба системно, а не точковими методами»

«Об’єднання «Самопоміч» вітає масштабний наступ Уряду на контрабанду та тіньовиків»-наголосила депутат фракціі у ВР Тетяна Острікова.

«Ми неодноразово вказували, що втрати бюджету від схем на митниці складають мінімум 75 млрд. грн. щороку. 
При цьому,  – підкреслила народний депутат, – добрі наміри Уряду по боротьбі із контрабандою  не повинні призвести до утисків прав та законних інтересів сумлінного бізнесу. Щоб не вийшло так, що озвучені урядом 4 млрд доларів стягнуть донарахуваннями з чесних платників, а «тіньовики» відкупляться або змінять «підпорядкування». Хочеться вірити, що урядова ініціатива спрацює саме проти схемщиків, про яких Самопоміч неодноразово повідомляла ДФС та Уряд. При цьому з контрабандою треба  боротися системно, а не точково. Тоді сумлінні підприємці зможуть і надалі працювати чесно, а «тіньовики» будуть знати, що покарання неминуче. Рецепти боротьби з порушенням митних правил у світі давно відомі:
-сильна митна адміністрація;
-неможливість реалізації незаконно ввезеного товару всередині країни;
– швидкий та ефективний обмін  інформацією про митну вартість товарів між митними адміністраціями різних країн;
-дієвий митний пост-аудит контроль (перевірка і можливе донарахування митних платежів після випуску товарів у вільний обіг).
В Україні, на жаль, немає жодної  з цих чотирьох речей. Тому в першу чергу Кабміну необхідно зосередитися не на гасінні пожежі для латання «дірок» бюджету, а на побудові ефективних протипожежних профілактичних заходів. А для того, щоб прибрати з митниці «пильне око» СБУ необхідно законодавчо скасувати функції та повноваження цієі служби займатись, так званим “захистом” економіки. Чим менше правоохоронних органів буде наглядати за митницею, тим більше платежів від бізнесу буде йти в бюджет України, а не у кишеню силовикам та власникам високих кабінетів, – переконана народний депутат.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини