«Телевізор – не лікарня!» – Ірина Сисоєнко

Сьогодні МОЗ запропонувало ініціативу – зробити нове законодавче регулювання для реклами ліків. 

Коментуючи ініціативу уряду, депутатка фракції «Об‘єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко закликала колег-депутатів і експертів з медичного середовища та медіа долучитися до обговорення законопроекту.

«Україна потребує європейських стандартів регулювання такої реклами! 
Самолікування, яке провокує реклама, вже стало для України серйозною проблемою. Люди витрачають шалені гроші на ліки, які їм насправді не потрібні, та на «фуфломіцини», які нічого не лікують, окрім гаманців тих, хто їх рекламує. Мова йде про десятки мільярдів гривень щорічно! Ще більша проблема – самолікування не дозволяє вчасно встановити правильні діагнози та почати кваліфіковане лікування», – зазначила Ірина Сисоєнко.

Звичайно, не можна казати, що проблема лише у рекламі, якої забагато. На жаль, українці уникають лікарів через банальну причину – немає грошей. Але часто буває так, що самолікування виходить дорожче.

«З іншого боку, у людей має бути можливість дізнаватися про нові препарати, про нові практики та методи лікування. Не можна повністю «вбивати» рекламу. Але оцю ілюзію – ніби якось чарівною таблеткою можна швидко та самостійно перемогти будь-яку хворобу – треба обмежувати.

Ми можемо встановити нові чіткі правила вже протягом цієї парламентської сесії!» – підсумувала Сисоєнко.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини