Те, що «Самопоміч» вимагала останніх 5 років, зараз пропонує Зеленський

Після заяви про розпуск Верховної Ради Президент Зеленський зібрав голів фракцій на консультації. Лідер фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк по завершенні заявив, що вимоги Глави держави збігаються з тим, чого добивається «Самопоміч»:

«На консультації з головами фракцій Президент Зеленський запропонував те, що «Самопоміч» беззастережно підтримує. Це повне перезавантаження парламентської влади в Україні, дострокові вибори. Більш того – Президент пропонує парламенту нарешті зробити те, що він мав зробити вже давно – зруйнувати феодальну мажоритарку та прикормлені округи».

За словами Брезюка, на засіданні була озвучена пропозиція, щоб парламент на позачерговому засіданні ухвалив зміни до чинного закону про вибори, де забираються всі статті, що стосуються мажоритарки, і знижується прохідний бар’єр до 3%.

«Ще є питання імперативного мандату – якщо «тушки» захочуть тоннами переходити з однієї фракції в іншу – їм це треба заборонити. І це беззаперечно викличе більше опору і вже викликало дискусію. Бо «тушки» завжди вигідні для тих, хто маніпулює і користується владою у власних інтересах».

Віце-спікер парламенту Оксана Сироїд, своєю чергою, наголошує, що з нинішньою системою не можна йти на вибори:  ні вчасні, ні на дочасні. Голосів для ухвалення Виборчого Кодексу може не знайтися, і ліквідація мажоритарної системи – це певний консенсус.

«В сьогоднішньому парламенті є всі ті, хто в 2014 році, ідучи на вибори, обіцяв скасувати мажоритарну систему, яка призвела до узурпації влади Януковичем. На жаль, більшість депутатів уникали 5 років відповіді на це запитання. «Самопоміч» послідовно наголошувала, відстоювала, об’єднувала людей, вимагала в колег- депутатів повернутися до цього питання і нарешті скасувати мажоритарку. Ми переконані, що парламент мусить ухвалити закон, який поверне виборчу систему до пропорційної. Це наш обов’язок».

Чи стане голосів навіть за цей законопроект – сказати важко.

«Ми розуміємо, що Порошенко не просто так зберігав мажоритарку, він хотів втримати владу, яку мав, і зараз отримати максимальну кількість людей в мажоритарних округах, які кормилися з державного бюджету».

Також на зустрічі з парламентаріями Президента Зеленського чітко цікавила позиція кожної фракції, що стосується дострокових виборів, і в якій формі це робити. Кожен керівник  міг ще висловити свої думки з приводу вчорашньої промови. Олег Березюк наголосив, що мають бути покарані ті, хто впродовж 5 років зневажав національну ідею, обікрав країну і розчарував людей. Але керівника фракції «Самопоміч» турбує ще одне:

«Через зміну влади в країні дуже тішаться і перемагають ті, хто в 2013-14 роках привели війну в Україну – обломки партії регіонів. Чи будуть покарані вони? Чи вони сьогодні радіють у відчутті реваншу. Це було моє пряме питання Президенту
Зеленському, і я сподіваюся почути відверту відповідь».

Також Олег Березюк поставив ще одне питання Зеленському: «Три революції відбулося – Помаранчева, Гідності та електоральна. Але у перших двох владу перехопили олігархічні клани. Президент мені відповів: «Зараз же Президент не олігарх». Це правда. Але чи захистить Президент інституцію президентства від захоплення кланами?»

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини