«Те, що повинна фінансувати держава, не можна перекладати на плечі громад», – «Самопоміч»

У проекті державного бюджету на 2018 рік, зареєстрованому Кабінетом міністрів у Верховній Раді, містяться загрози для бюджетної та фінансової децентралізації. «Уряд дотримується політики не подальшої децентралізації повноважень та грошей на місця, а забирає зароблене містами, селами, об’єднаними територіальними громадами на центральний рівень», – акцентує народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тетяна Острікова.

Вона пояснює: «По-перше, у проекті бюджету пропонується перекласти фінансування пільг за житлово-комунальні послуги на місцеві бюджети. Крім того, у поданих в Бюджетний кодекс змінах міститься пропозиція від уряду перекласти на місця фінансування заборгованостей за житлово-комунальні послуги, накопичених за попередні роки. Це додатково обтяжить їх на 7 мільярдів гривень.

По-друге, передбачено передати на місця фінансування вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації – технікумів, коледжів, училищ. Мінфіном було обіцяно, що передача відбудеться виключно на обласний рівень, однак в законопроекті є лише місцеві бюджети».

«Крім того, – додає народний депутат від «Самопомочі» Роман Семенуха, – у проекті бюджету не передбачена компенсація коштів транспортним компаніям за перевезення пільгових категорій громадян».

Також, за його словами, держава забезпечила субвенції на освіту та медицину лише близько на третину: «Нам пропонується підвищити зарплати педагогам на 25%. Водночас субвенцією передбачається їх збільшення всього на 16,5%».

У випадку прийняття бюджету-2018 з такими показниками, наступного року харківський міський бюджет муситиме покрити дефіцит освітньої та медичної субвенцій у розмірі 900 мільйонів гривень, львівський – 358 мільйонів гривень, бюджет Дніпра – 250 мільйонів гривень. «Сила держави – у сильних громадах. Місцеві бюджети мають зростати, а не зменшуватись!» – резюмує Роман Семенуха.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини