Тарифні ігри НКРЕКП: водоканали без грошей, люди без води і каналізації

Повернення у середньовіччя організовує українцям НКРЕКП: вже за кілька днів у тисячах домівок буде відключено водопостачання, люди опиняться без води і без каналізації. Це екологічна і техногенна катастрофа.

А все тому, що держава в обличчі Верховної Ради України і регулюючий орган НКРЕКП здійснюють політику, яка призводить до того, що компанії критичної інфраструктури – водоканали – на межі банкрутства.

Вже з 1 квітня мешканці Дніпропетровської області, які споживають воду з Аульського водоканалу, мешканці Донецької області, які споживають воду «Води Донбасу», і ще багатьох областей України (близько мільйона споживачів) можуть не побачити води в кранах.

І станеться це тому, що з 1 січня в Україні набув чинності дуже гарний за ідеєю закон про вільний ринок електроенергії. Але НКРЕКП і Кабмін не забезпечили для підприємств, які подають воду, перехід на ці нові умови.

Свого часу НКРЕКП, з 1 січня 2019 року, вдвічі підвищила енергокомпаніям тариф на розподіл і ще на 40% підвищила вартість оптової електроенергії. Але жодному із ста водоканалів, які вона регулює, не встановила економічно обґрунтований тариф.

Що відбувається зараз? Кіровоградська облрада – 35 млн грн водоканалу для того, щоб тільки подавати людям воду, Сумська міська рада – 6 млн грн, щоб подавати воду.

Усі інші водоканали отримали за перший квартал 2019 р. збиток на 15% (близько мільярда гривень).

Депутат фракції «Самопоміч» Вікторія Войціцька і депутат «Самопомочі» у Київській облраді Ольга Бабій б’ють на сполох.

Зокрема, Войціцька наголошує на тому, що компанії, які постачають нам воду, можуть бути відключені від електропостачання тими компаніями, які надають їм електрику.

«НКРЕКП, яка затверджує тарифи для компаній водопостачання – ті, які постачають воду в наші домівки, не переглядають тарифи для ключових, критичних для нашого життя підприємств, і це призводить до того, що з 1 січня ці компанії були вимушені перейти на так званого постачальника останньої надії (компанію, яка надає електроенергію за астрономічними тарифами – на 30-40% дорожче за ринкові ціни на електроенергію), фактично штовхаючи водоканали до прірви банкрутства».

І що при цьому пропонує влада? Звісно, перекласти відповідальність на місцеві бюджети. Тобто Кабмін і НКРЕКП просто обкрадають місцеві бюджети шляхом ручної дерегуляції.

Вікторія Войціцька констатує: «Зараз місцева влада мусить вибирати: або платити лікарям, вчителям, або сплатити борги, які накопичуються за електроенергію тими компаніями, які постачають воду в домівки, чи залишитись взагалі без води».

Ольга Бабій, своєю чергою, наголошує: «Ця ситуація неприпустима. Ми терміново вимагаємо публічних заяв уряду, керівних органів країни. Ми маємо розуміти, чи будуть мешканці мати воду 1 квітня і яка ситуація буде з регулюванням галузі».

Отже, «Самопоміч» і представники водоканалів закликають усіх:
– Не мовчати про цю ситуацію. Не тільки водоканали страждають від такої діяльності НКРЕКП, а й весь бізнес, – через ці тарифи, які встановлюються на ринку електроенергії.
– Терміново через загрозу безпеці життя людей має бути скликана Рада національної безпеки, щоб разом з Кабміном сформувати алгоритм, яким способом буде постачатися електроенергія з 1 квітня підприємствам критичної інфраструктури, яку споживають електроенергію в «Укрінтеренерго».
– Правоохоронні органи мусять з’ясувати, чому група осіб в складі НКРЕКП штучно доводить до банкрутства величезну кількість підприємств, які постачають воду Україні, завдає їм збитків і не несе за це абсолютно ніякої відповідальності. А паралельно з тим, вона встановлює тарифи енергетичним компаніям, які є приватними.

«Найгірше, що може статись, це коли українці, маючи конституційні права на гідне життя, залишаться без базової потреби – без води. Це неможливо уявити в ХХІ столітті. Держава має стати на бік людей, має забезпечити водопостачання і зробити все, щоб не сталося колапсу критичної інфраструктури», – підсумовує Вікторія Войціцька.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини