Тарас Пастух: «Якщо зупиниться торгівля з окупантами, припиниться і війна»

Складається враження, що влада втрачає відчуття реальності і живе у якомусь паралельному вимірі: вимагає від всього світу санкцій проти Росії, а сама дозволяє торгувати з окупованими територіями.

Створює міністерство окупованих територій, але юридично не визнає окупації України.

Сьогодні на Сході ветерани війни, бійці, які пройшли Дебальцево, Іловайськ, Донецький аеропорт, блокують торгівлю на крові. У відповідь поліція у супроводі тітушок влаштовує бійню та провокації, застосовує кийки та сльозогінний газ. Усе як на Майдані.

Вони б не вийшли на протест, якби уряд та парламент ухвалювали необхідні рішення. Адже ми досі не назвали війну війною, а Росію – агресором, окупантом наших територій. При тому, міністр окупованих територій, який заперечує факт окупації, називає події на Сході вже навіть не АТО, а ефективним контролем Росії. То, врешті, настав час ефективного контролю з боку України. І якщо влада бездіяльна, то цей контроль встановлюватимуть люди.

Саме зараз на лінії розмежування з ОРДЛО на повну силу йде торгівля. У той і інший бік їдуть сотні ешелонів, вантажівок із різноманітним товаром.

Масштаби цієї торгівлі вражають. Лише за останніх півтора року з України на окуповані території і назад пройшло 700 тисяч вантажних ешелонів. І це тільки однією залізничною гілкою. Згідно з документами та дозволами СБУ, перевозять будматеріали, сталь, хімікати, порох, запчастини до автомобілів. Крім задекларованих вантажів, є великий потік контрабанди, бо ешелони практично не перевіряють. А так звані сірі зони стали офшорами, де підприємців вдвічі, а то й втричі більше, ніж зареєстрованих мешканців.

І уся ця торгівля прикривається потребою України у вугіллі. За ці три роки, поки триває війна, ми чули багато гучних заяв про автономність наших ТЕС і ТЕЦ від вугілля з окупованих територій. Та очевидно, що торгувати з ОРДЛО вигідніше, а заодно – збагачувати бюджети так званих ДНР та ЛНР. І ще гірше усвідомлювати, що ті гради, якими терористи обстрілюють наших військових і мирне населення, фінансуються і за рахунок України.

На пункті блокади поблизу Бахмута разом з колегами – народними депутатами ми з’ясували роль «Укрзалізниці», яка, виконуючи розпорядження «згори», обслуговує ДНР і ЛНР та забезпечує перевезення усіх вантажів. Не повірите, але заступник начальника Донецької залізниці, з яким ми спілкувались,  навіть не заперечив, що в ешелонах може бути зброя та техніка для російських найманців.

Перебуваючи на Сході, ми отримали відповідь, чому на розгляд парламенту не виноситься закон про окуповані території, який ми зареєстрували понад рік тому. Адже війна стала надзвичайно прибутковим бізнесом і вона не закінчиться, поки на ній зароблятимуть.

Ця Рада ще має шанс допомогти нашим хлопцям на передовій і завершити війну. Ми пропонуємо юридично визнати окупацію Донбасу, припинити торгівлю та зупинити бізнес на крові, визнати Росію агресором і домагатись відшкодування збитків за зруйнований Донбас, а не забирати ці кошти з кишень українців.

Тарас Пастух
object(WP_Term)#13023 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#13024 (16) { ["term_id"]=> int(133) ["name"]=> string(12) "Статті" ["slug"]=> string(9) "analytics" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(133) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(431) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(133) ["category_count"]=> int(431) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Статті" ["category_nicename"]=> string(9) "analytics" ["category_parent"]=> int(1) }
Статті