Тарас Пастух: «Виїзні засідання з мінометами треба влаштовувати на передовій, а не на столичних полігонах»

«Замість показових стрільбищ на полігоні біля Києва пропоную голові парламентського Комітету з питань нацбезпеки та оборони Сергію Пашинському поїхати на передову, у місце дислокації бригади, бійці якої загинули під час розриву міномета, і там поспілкуватись про сучасне озброєння, а заодно і випробувати його», – про це заявив народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Пастух.

Нардеп зазначив, що свідомо відмовився брати участь у цьому шоу. «За два роки голова Комітету не спромігся організувати виїзне засідання у зоні АТО. А саме там можна почути об’єктивну інформацію про якість озброєння. Тому у телефонній розмові з Сергієм Пашинським я запропонував поїхати на передову, а не на полігон біля Києва. Багатьох наших військових також цікавить і ціна міномета. Вони неодноразово запитували мене: «Як металева труба на тринозі з радянським прицілом може коштувати як новий японський автомобіль?», – зазначив Тарас Пастух. Як відомо, ціна міномета «Молот» – майже півмільйона гривень.

«Дуже позитивно, що Сергій Пашинський вважає за необхідне встановити цивільний контроль над сектором оборони, і в тому числі – над підприємствами оборонного комплексу. І сподіваюсь, що після цих гучних заяв Сергій Пашинський як чинний голова наглядової ради ДК «Укроборонпром», надасть можливість народним депутатам України ознайомитись із контрактами підприємств, що входять до концерну. Тоді і вся країна бачитиме, як витрачаються мільярди бюджетних коштів на зброю», – зазначив депутат.

За його словами, уся Україна вболіває, аби військові в зоні АТО мали якісну та безпечну зброю. «І щоб виробники оборонного замовлення насамперед думали про життя та безпеку нашого військовослужбовця, а не «нулі» у вартості контракту», – заявив Тарас Пастух.

Тарас Пастух
object(WP_Term)#12938 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) } object(WP_Term)#12939 (16) { ["term_id"]=> int(13) ["name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["slug"]=> string(7) "defense" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(13) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(127) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(13) ["category_count"]=> int(127) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(45) "Обороноздатність країни" ["category_nicename"]=> string(7) "defense" ["category_parent"]=> int(1) } object(WP_Term)#12940 (16) { ["term_id"]=> int(20) ["name"]=> string(14) "Фракція" ["slug"]=> string(7) "faction" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(20) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(1) ["count"]=> int(1016) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(20) ["category_count"]=> int(1016) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(14) "Фракція" ["category_nicename"]=> string(7) "faction" ["category_parent"]=> int(1) }
Обороноздатність країни