Тарас Пастух: «У влади немає відповіді, як захистити права військовослужбовців»

У четвер, 21 вересня, Київський касаційний суд почав розгляд касаційної скарги прикордонника Колмогорова, якого раніше маріупольський суд першої інстанції засудив до 13-ти років позбавлення волі. Відповідне рішення згодом підтримав і Апеляційний суд Донецької області.

Народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Пастух розповідає деталі: «Прикордонник прийшов служити згідно з контрактом, згідно з наказом прибув на місце виконання служби та згідно з наказом зупиняв автомобіль, який передавав невідомі сигнали та не зупинився на вимогу всього наряду Прикордонної служби. За наказом усі хлопці на блокпості відкрили вогонь, щоб зупинити це авто. Одна пасажирка загинула. Як наслідок, прикордонника засудили до 13-ти років не як військовослужбовця, а як цивільну людину за статтями умисне вбивство та перевищення владних повноважень».

«Цей кримінальний вирок, – певен народний депутат, – може стати не єдиним, тому що сьогодні Військова прокуратура інтенсивно розслідує такі кримінальні справи проти військовослужбовців, а не проти тих, хто сюди закликав Росію. Сьогодні виявляється, що хлопці, які зупиняли агресію Путіна, зупиняли його прибічників на сході та застосовували зброю, не мали на це права, за твердженням військового прокурора та вище названих судів. Врешті, Штепа на волі, а прикордонник на сьогоднішній день засуджений».

Відтак, за словами Тараса Пастуха, військовослужбовців судитимуть за подібні злочини як цивільних осіб, поки Верховна Рада на законному рівні не визнає окупацію Росією наших територій, а Президент не внесе подання у Верховну Раду щодо використання Збройних сил, яке депутати підтримають.

Поки ж, підсумовує народний депутат, у влади немає відповіді на запитання, як захистити законні права українських військовослужбовців.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини