Тарас Пастух: «Сьогодні немає чіткого уявлення, як повинні розвиватися Збройні сили»

Президент України ветував прийнятий парламентом в другому читанні проект закону №2210а, який передбачає повернення військових кафедр у навчальні заклади, що готують медиків та лікарів-фармацевтів. Необхідність такої ініціативи, зауважує народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Пастух, пов’язана з потребою України в медиках, які можуть працювати в умовах військових дій.

Він додає: «Парламент більшістю схвалив цей документ та очікував на підпис Президента. Проте в останній момент з’явилися висновки Генерального штабу та Міністерства оборони, що цей закон потребуватиме додаткового фінансування для закладів, які готують медиків. Відповідно, таке фінансування зменшать для Міністерства оборони. На цих підставах закон був заветований».

Ця ситуація, певен Тарас Пастух, яскраво демонструє відсутність у діяльності Генерального штабу та Міністерства оборони стратегічного та планового підходу. Народний депутат аргументує: «Адже нині такі ініціативи походять від депутатів. На жаль, ми їх не чуємо від міністра оборони, начальника Генерального штабу».

«Парламент сьогодні не має чіткого уявлення, як повинні розвиватися Збройні сили, що їм потрібно для цього з матеріального забезпечення, – підсумовує Тарас Пастух. – І до того часу, поки ми цього не побачимо в стінах парламенту, депутати самостійно проявлятимуть ініціативи, які потім будуть ветуватися Президентом. Це, на жаль, призводить до того, що парламентський час витрачається неефективно, а час, який можна було б витратили на прийняття потрібних законів, витрачається на ті, котрі потім ветуються Президентом».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини