Тарас Пастух: «Слід показати, що Україна піклується про тих, хто дотримується присяги»

Обговорюючи зміни до закону «Про житловий фонд соціального призначення», «Самопоміч» вимагає зафіксувати, яким чином і яких військовослужбовців забезпечувати житлом.

Тарас Пастух зауважує: «У нас є військовослужбовці, які проходили службу на окупованих і анексованих територіях і, відповідно, за чергою, в якій знаходилися  – отримали своє житло. Ці люди його приватизували, набули право власності.

Враховуючи те, що відбулась окупація частини наших земель і військовослужбовці, які не зрадили присязі, повернулися разом зі своїми підрозділами на підконтрольну Україні територію, тепер не мають можливості скористатися своїм правом і отримати житло. Тому автори законопроекту запропонували наступний механізм: держава отримує у власність те житло, яке є у військовослужбовців на окупованих територіях, натомість дає можливість їм скористатися правом отримати житло на підконтрольній території України. І коли ми відновимо свій контроль на окупованій частині Донецької і Луганської областей і в анексованому Криму, держава зможе надати це житло іншим військовослужбовцям для забезпечення їх соціальних потреб».

Однак, щоб не було спекуляцій,  слід контролювати, хто саме житло отримує. Пастух звертає увагу, що була, на жаль, категорія військовослужбовців, які вийшли з окупованих територій, побули 3-4 місяці в складі ЗСУ, повірили брехні Росії і повернулися назад на окуповані території. Відповідно, квадратні метри від держави мають отримати військовослужбовці, які продовжують службу в ЗСУ чи інших військових формуваннях на території України.  І це має бути зафіксовано законодавчо.

Тарас Пастух наголошує: «Це рішення потрібне сьогодні для підтримки і щоб показати нашим військовослужбовцям і на противагу тим, які залишились на непідконтрольній території, що держава Україна піклується про тих, хто дотримується присяги».

object(WP_Term)#13020 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини