Тарас Пастух: «Ми подолали «військове рабство»

5 квітня Верховна Рада ухвалила законопроект, який удосконалює окремі питання проходження громадянами військової служби.

За ініціативи депутатів фракції «Oб’єднання «Самопоміч», було викладено у новій редакції статтю закону «Про військовий обов’язок і військову службу», яка нарешті регулює підстави і умови звільнення військовослужбовців.
Ця стаття передбачає можливість звільнення військових, які укладали контракти, до кінця особливого періоду.

«Нарешті у хлопців з’являється вибір. До цього часу вони були змушені або залишатися у лавах ЗСУ на невизначений термін, або дезертирувати. Відтепер вони можуть поїхати додому, провести відпустки з сім’ями, пройти лікування і прийняти остаточне рішення, чи мають вони бажання продовжувати службу.
Вони стають вільними, якими і мають бути військові збройних сил – мотивованими в душі, а не законом», – пояснює Тарас Пастух.

За словами народного обранця, у військових частинах збираються рапорти бажаючих звільнитись, вони лише очікували на ухвалення цього закону.

Також законопроект передбачає визначення окремої категорії посад для військовослужбовців, які внаслідок своєї служби отримали ті чи інші поранення і, як наслідок, каліцтва чи інвалідність, і не могли надалі проходити службу у ЗСУ.

«Що вони отримували, повертаючись додому? Не могли знайти місце роботи і фактично змушені були жебракувати. Сьогодні військовослужбовці, маючи патріотизм в душі і бажання, можуть і далі залишитися в збройних силах і продовжувати службу» – наголосив Тарас Пастух.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини