Тарас Пастух: “Комітет врахував лише технічні речі, найбільш принципові моменти не були почутими”

Як повідомив народний депутат “Об’єднання “Самопоміч” Тарас Пастух, парламентський комітет із питань національної безпеки і оборони так і не врахував ключових поправок фракції під час підготовки законопроекту про реінтеграцію Донбасу до другого читання.

“Фракція “Самопоміч” протягом трьох років заявляла про те, що влада повинна визнати реальність і подавала власні законопроекти, які б поклали на Росію відповідальність за окупацію українських територій. Ми мали надію, що президент, подавши свій законопроект, почує вимоги суспільства та Збройних сил і врахує їх.

На жаль, у першій редакції дуже багато моментів було опущено, і разом із іншими народними депутатами представники фракції “Самопоміч” намагались відкоригувати закон шлязом внесення правок. Але профільний комітет врахував лише технічні речі, а найбільш принципові моменти не були почутими”, – розповідає Тарас Пастух.

За словами народного депутата, у законі так і не прописані дати окупації, а зявляється норма про відсилку на закон щодо окупації Криму, де зазначена дата20 лютого: “Зараз така юридична конструкція може працювати, однак ми не знаємо, як далі буде розвиватись доля Криму, бо бачимо вже зараз спроби розділити Крим і Донбас. Тому є загроза, що ця відсилка не працюватиме”.

Окрім того, не вирішене питання із необхідністю підписання президентом указу про застосування Збройних сил України, який дозволить захистити солдатів від суду за захист українських територій за законами мирного часу.

Також під час доопрацювання закону з’явилась ще одна дуже складна стаття — про надання необмежених прав посадовим особам СБУ, Нацполіції та інших підрозділів, які беруть участь в АТО, без будь-яких обмежень заходити і оглядати житлові приміщення та автомобілі.

“Тому небезпека того, що закон буде прийнятий, але не матиме жодних реальних наслідків для окупанта, і ніяк не допоможе українським солдатам, все ще залишається”, – підсумовує Тарас Пастух.  

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини