Тарас Пастух – Генпрокурору: «Три роки війни, а Ви під час своєї доповіді жодним словом не згадали про кримінальні справи, які були порушені через загибель наших військовослужбовців»

Під час звіту Генерального прокурора Юрія Луценка у парламенті народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Пастух поставив йому запитання. «Три роки війни, а Ви під час своєї доповіді жодним словом не згадали про кримінальні справи, які були порушені через загибель наших військовослужбовців. Більш того, рік тому на відкритому засіданні нашого Комітету з питань безпеки та оборони Ви говорили про події у Іловайську. Тоді Ви брали на себе зобов’язання, що до кінця минулого року ця справа буде передана в суд, оскільки експертизи завершені, адвокати ознайомлені, і далі не мало би бути жодної перешкоди, щоб цю справу слухати в суді. Однак суспільство не має відповіді – що ж сталося і у Дебальцево і в Іловайську? По-друге, зараз в робочій групі в Антикорупційному комітеті ми слухаємо питання щодо діяльності «Укроборонпрому». Керівництво цього концерну заявляє, що передало матеріали на порушення десятків справ як в прокуратуру, так і в Національну поліцію, які, на жаль, не розслідуються. Однак у час війни, на нашу думку, треба швидко реагувати на такі справи та передавати матеріали до суду».

Юрій Луценко, своєю чергою, заявив: «Причини Іловайської трагедії були повністю розкриті слідством, і я про це доповідав Комітету. Висновками спеціальної військової експертизи було встановлено, що єдиною причиною, яка має причинно-наслідковий зв’язок з нашими втратами в Іловайському котлі, є агресія Російської Федерації. Саме тому на підставі цього експертного висновку, на підставі десятків тисяч експертиз та опрацьованих документів ми пред’явили підозру міністру оборони Росії Сергієві Шойгу, а також близько двадцяти генералам та адміралам російської армії. Ця справа рухається в установленому порядку, щоб в заочному порядку притягувати їх до відповідальності. Також я доповідав вам про те, що ця ж експертиза дасть оцінку діям та розпорядженням, а також ймовірній бездіяльності та вказівкам керівництва Збройних сил Україні в тій ситуації. На сьогоднішній момент ця експертиза триває, вона не закінчена. Відтак, ми не маємо можливості висувати жодної підозри. По Іловайську та Дебальцево справи знаходяться на моєму особистому контролі».

telegram
БУДЬТЕ В КУРСІ ГОЛОВНОГО, ПІДПИШІТЬСЯ НА НАШ КАНАЛ: T.ME/SAMOPOMICH

object(WP_Term)#7903 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(3404) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(3404) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини