Тарас Пастух – Генпрокурору: «Три роки війни, а Ви під час своєї доповіді жодним словом не згадали про кримінальні справи, які були порушені через загибель наших військовослужбовців»

Під час звіту Генерального прокурора Юрія Луценка у парламенті народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Пастух поставив йому запитання. «Три роки війни, а Ви під час своєї доповіді жодним словом не згадали про кримінальні справи, які були порушені через загибель наших військовослужбовців. Більш того, рік тому на відкритому засіданні нашого Комітету з питань безпеки та оборони Ви говорили про події у Іловайську. Тоді Ви брали на себе зобов’язання, що до кінця минулого року ця справа буде передана в суд, оскільки експертизи завершені, адвокати ознайомлені, і далі не мало би бути жодної перешкоди, щоб цю справу слухати в суді. Однак суспільство не має відповіді – що ж сталося і у Дебальцево і в Іловайську? По-друге, зараз в робочій групі в Антикорупційному комітеті ми слухаємо питання щодо діяльності «Укроборонпрому». Керівництво цього концерну заявляє, що передало матеріали на порушення десятків справ як в прокуратуру, так і в Національну поліцію, які, на жаль, не розслідуються. Однак у час війни, на нашу думку, треба швидко реагувати на такі справи та передавати матеріали до суду».

Юрій Луценко, своєю чергою, заявив: «Причини Іловайської трагедії були повністю розкриті слідством, і я про це доповідав Комітету. Висновками спеціальної військової експертизи було встановлено, що єдиною причиною, яка має причинно-наслідковий зв’язок з нашими втратами в Іловайському котлі, є агресія Російської Федерації. Саме тому на підставі цього експертного висновку, на підставі десятків тисяч експертиз та опрацьованих документів ми пред’явили підозру міністру оборони Росії Сергієві Шойгу, а також близько двадцяти генералам та адміралам російської армії. Ця справа рухається в установленому порядку, щоб в заочному порядку притягувати їх до відповідальності. Також я доповідав вам про те, що ця ж експертиза дасть оцінку діям та розпорядженням, а також ймовірній бездіяльності та вказівкам керівництва Збройних сил Україні в тій ситуації. На сьогоднішній момент ця експертиза триває, вона не закінчена. Відтак, ми не маємо можливості висувати жодної підозри. По Іловайську та Дебальцево справи знаходяться на моєму особистому контролі».

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини