Сисоєнко закликає обласні ради об’єднатись з онкологами та створити умови для профілактики раку

Незважаючи на те, що щороку в Україні реєструється 160 тисяч нових пацієнтів з онкологічними захворюваннями, у нас досі немає державної програми щодо боротьби з онкологією. Про це заявила народний депутат від фракції «Об’єднання
«Самопоміч» Ірина Сисоєнко.

Окремо парламентар звертає увагу на важливість боротьби з онкологічними жіночими захворюваннями. Нині в Україні молодшає низка жіночих захворювань, особливо рак шийки матки. Ірина Сисоєнко констатує: «На жаль, причиною смертності молодих жінок стають онкологічні захворювання. Це проблема, з якою ми маємо справлятися та боротися, адже здорова жінка – це єдина можливість продовження української нації».

Оскільки наразі немає державної програми щодо боротьби з онкологією, народний депутат звертається до губернаторів областей та обласних рад, аби на їх рівні почали вирішувати цю проблему, аби в програмах медичного обслуговування на місцях створювалися фінансові можливості для проведення скринінгів онкологічних захворювань у жінок.

Ірина Сисоєнко акцентує: «Кожна гривня, вкладена в профілактику, береже 10 гривень на лікування онкологічної хвороби. Тож обласні ради мають об’єднуватись у спільні ініціативи з лікарями-онкологами та фінансувати обстеження.

Таку ініціативу підтримують медики. До прикладу, онколог із Запорізької області Олексій Ковальов підкреслює: «Боротьба з раком починається не в операційних та не у відділеннях хіміотерапії. Профілактика та скринінг раку є пріоритетом в багатьох державах з розвинутою системою охорони здоров’я. Сьогодні з’явилися всі можливості, щоб почати справжню профілактику та скринінг. Ми дуже просимо підтримати нас у всіх областях країни, аби вирішити проблему скринінгу.  Ми зможемо виростити ціле покоління жінок без раку шийки матки. Позитивні приклади показують країни з розвинутою системою охорони здоров’я».

Ірина Сисоєнко підсумовує: «Ми не маємо чекати останньої стадії раку та допомагати жінці тоді, а маємо робити все можливе, щоб на ранніх стадіях виявити онкологію та створити всі можливості для сучасного онкологічного лікування заради збереження життя українських жінок».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини