Сисоєнко: «Якщо відняти інфляцію, то видатки на охорону здоров’я збільшили на 3%. Це ніщо!»

Під час презентації у Верховній Раді проекту державного бюджету на 2018 рік міністр фінансів заявив, що медицина є одним з пріоритетів документу.

Однак, зауважує народний депутат від «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, у кошторисі цієї пріоритетності не помітно. Вона наголошує: «Якщо відняти відсотки за інфляцією, то видатки на систему охорони здоров’я збільшили аж на 3% порівняно з минулим роком. Це ні про що».

Аналізуючи основні медичні видатки запропонованого Кабміном документу, фракція «Самопоміч» наполягатиме на двох принципових речах.

«По-перше, Фонд оплати праці медичних працівників. Цього року заборгованість уряду перед працівниками галузі становить майже 4 мільярди гривень, і дуже важливо, аби наступного року ці кошти були додатково передбачені саме на оплату праці медиків. Це – основа, адже будь-яка реформа не запрацює, якщо в лікарнях не буде лікарів і медсестер. А цього року завдяки такій недолугості звільняється багато медиків – врешті вони йдуть працювати або не за профілем, або взагалі їдуть з України», – розповідає Ірина Сисоєнко.

Крім того, додає вона, необхідне збільшення медичних тарифних розрядів, адже без цього підвищення мінімальної заробітної плати призвело до того, що і медична сестра, і санітарка, і лікар, і сторож одержують майже однакову зарплату – 3 200 гривень.

«По-друге, важливим є нарешті домогтися, щоби було профінансовано 3,5 мільярда гривень на програму екстреної медичної допомоги, тобто закупівлю автомобілів для «швидкої» на єдині диспетчерські для всієї України».

Цей крок, певна народний депутат, є основою зменшення смертності, адже саме час доїзду «швидкої» та можливість довезти людину до лікарні визначає смертність після ДТП, інсультів, інфарктів, отруєнь. Однак нині області не забезпечені навіть на 50% необхідною кількістю автомобілів.

«Порівнюючи, можу сказати, що у Києві, наприклад, більша кількість ДТП, але смертність менша, ніж у Київській області, де, навпаки, менша кількість аварій, але більша смертність. Чому? Тому що не встигають довезти, немає чим довозити та немає кому приїжджати. Програма екстреної медичної допомоги не фінансується!» – акцентує Ірина Сисоєнко.

object(WP_Term)#13015 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини