Сисоєнко: «Уряд має витрачати гроші не на політрекламу, а на зарплати медикам»

Представниця «Самопомочі» Ірина Сисоєнко вимагає в уряду підвищити медичні тарифні розряди. Адже в Україні найнижчі серед усіх бюджетників – це зарплати медсестер, фельдшерів «швидкої» і лікарів.

За два останні тижні на сайтах президента України і Кабінету Міністрів з’явились дві важливі петиції. Кожна з них стосується підвищення заробітних плат медичним працівникам. Ці петиції дуже активно підписують не лише медпрацівники, а й усі громадяни України, бо це – останній крик душі українських медиків.

Сисоєнко наголошує: «Кожного дня в лікарнях України меншає людей в білих халатах. Лише на Закарпатті потреба в медичних працівниках становить 550 штатних осіб – 330 лікарів і 220 медсестер. Медсестри звільняються з дитячих реанімацій і йдуть працювати прибиральницями в приватні банки, бо там зарплата вдвічі більша.

Тільки в Україні лікарі, медсестри, фельдшери одержують найнижчу зарплату – в середньому $150 на місяць, в той час, як в сусідніх державах ці ж гроші медпрацівники отримують за день своєї роботи».

Таке приниження призводить до того, що в українських лікарнях не буде кому працювати, а це теж призводить до смертності. На думку Ірини Сисоєнко, невдовзі буде так, що одна частина українців виїде за кордон, а інша – буде на кладовищах. Це результат ставлення до медичних працівників. Без медиків не може бути медицини.

Парламент ухвалив важливий закон, який має порушити питання зарплат для медпрацівників. Цей закон запрацював для лікарів первинної ланки. Вже з 1 липня мають бути підвищені зарплати лікарям районних, міських, обласних лікарень в питаннях діагностичних послуг.  Але уряд так нічого не зробив, щоб реалізувати цю норму.

«Вимагаю від уряду ті гроші, які вони витрачають зараз на свою політичну рекламу, спрямувати на підвищення зарплат лікарям і медсестрам в Україні».

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини