Сисоєнко: «Уряд купує медпрепарати для лікування ІІІ і IV стадії раку, а на ранню діагностику онкозахворювань грошей нема»

«У проекті бюджету 2019 немає жодної копійки на ранню діагностику і профілактику онкологічних захворювань, – каже депутат «Самопомочі» Ірина Сисоєнко. – Це нелогічно і цинічно.

Уряд вважає, що можна лише купувати лікарські засоби через міжнародні організації для лікування ІІІ і IV стадії раку. А набагато важливіше виявляти на ранній стадії, діагностувати це на первинній ланці, робити онкоскринінги, своєчасно лікувати людей і далі продовжувати їхнє життя ще на багато років».

Сисоєнко зауважує, що лише в Україні онкологічні хвороби є смертельними, у всіх інших державах світу онкологія давно лікується, люди ще десятиріччями живуть здоровими  і щасливими.

«В Україні це так, бо немає жодної профілактики, жодної ранньої діагностики. Українці мають результати на останніх стадіях, коли вже майже нічого зробити не можна».

Нагадаємо, що за даними МОЗ, нині в нашій державі понад 1 мільйон осіб хворіють на онкозахворювання. Щоденно 450 осіб дізнаються, що мають злоякісні пухлини, а кількість таких захворювань щорічно збільшується приблизно на 130 тисяч осіб (у 2017 – на 143 тисячі).

object(WP_Term)#12930 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини