Сисоєнко: «Разом з лікарями ми примусили Уряд реагувати на проблему відсутності фінансування Смілянської лікарні»

Народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, яка на знак підтримки лікарів медико-санітарної частини №14 у місті Сміла Черкаської області провела весь вчорашній день та ніч в урядовий ложі парламенту, зрушила з місця питання відсутності фінансування медзакладу.

Вона розповідає: «Нарешті, ціною ночівлі під стінами Ради, де перебували доведені до відчаю лікарі, та ночівлі в парламенті, де була я, вимоги людей були почуті особисто прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. У результаті він дав доручення щодо негайного вирішення проблеми фінансування».

Остаточно, за словами Ірини Сисоєнко, питання вирішуватиметься на найближчому засіданні Уряду 15 листопада.

Народний депутат додає: «Мені особисто прем’єр-міністр дав слово, що на засіданні Кабміну, де я з представниками лікарні обов’язково будемо присутні, питання щодо боргів буде вирішено.

Крім того, прем’єр наголосив, що питання виникло завдяки бездіяльності місцевої влади та також дав доручення щодо звернення до Генпрокуратури щодо виявлення та покарання винних».

Незважаючи на це, акцентує Ірина Сисоєнко, проблему можна було вирішити на початку року, а не тягти 11 місяців, фактично знущаючись над лікарями та пацієнтами. «Обов’язок держави – забезпечити місцеві ради у повному обсязі медичною субвенцією, аби вони могли утримувати медустанови», – зауважує народний депутат.

Нагадаємо, 11 місяців 160 медичних працівників взагалі не отримують заробітної плати. Також заклад не отримував грошей на утримання приміщень. Відтак пацієнтів, які зверталися до установи, обслуговували за допомогою генератора.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини