Сисоєнко : «Проект Держбюджету на 2019 рік є проектом знущання над медиками і пацієнтами»

За словами народного депутата фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірини Сисоєнко, яка є заступником голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я, запропонований урядом Проект бюджету на наступний рік не лише не забезпечує гідний рівень медицини і освіти в країні, а й позбавляє українців права на отримання вчасної та повноцінної медичної допомоги.

«Проект Держбюджету-2019 є проектом знущання над тими, хто ще не виїхав за кордон і, на жаль, бюджетом збільшення смертності.

Три роки я разом з колегами з «Об’єднання «Самопоміч» вимагаємо від уряду підвищити заробітну плату не менше ніж на 2 тарифні розряди медичним працівникам швидкої допомоги, медикам 2 та 3 рівня медичної допомоги.

Поки уряд реалізує нові закони про медичну реформу – в лікарнях вже не буде кому працювати!

Вчителі ж чують про підвищення зарплат лише з екранів телевізорів. Насправді борг щодо освітньої субвенції сягає 4,4 млрд грн у поточному році, і вже з листопада не буде з чого платити освітянам зарплату.

Яким може бути рівень медицини і освіти, якщо лікар і вчитель на роботі думають чим нагодувати власну дитину та чим сплатити за комуналку?» – обурюється парламентар. Натомість, за словами Ірини Сисоєнко, замість фінансування медицини і освіти уряд витрачає кошти, щоб загіпнотизувати та нав’язати людям уявлення про реформу швидкої допомоги, нові школи, ремонт доріг тощо.

«Саме це бачимо на рекламних бордах по всій Україні. Уряд більше робить не для того, аби до людей приїздила машина швидкої допомоги, а щоб вони мали про неї уявлення в своїх думках.

Щоб люди подивились на білборд про нову школу і в думках уявили, як їх діти навчаються в нових школах. І все!» – вважає народний депутат.

Що ж пропонує уряд на 2019 рік, деталізує Ірина Сисоєнко: «В проекті Держбюджету-2019 немає коштів на швидку допомогу, окрім 5 областей (для «білих» людей, інші 19 областей не отримують нічого). Після мого виступу МОЗ на своєму сайті опублікувало заяву, що депутати говорять неправду. Так ось, ті кошти, що є на швидку допомогу – це не кошти, це знущання! Так само знущанням є і зарплата розміром 3700 грн для лікаря швидкої допомоги. Так само знущанням є і недофінансування хворих на цукровий діабет, адже цього року уряд не забезпечив потребу в інсулінах.
Так само планується і наступного року.

Немає ні копійки на діагностику онкології, на боротьбу з травматизмом, на реабілітацію дітей, хворих на ДЦП, і багато інших потреб не профінансовано урядом! Де взяти на все це кошти?»

Фракція «Об’єднання «Самопоміч» запропонувала уряду, звідки взяти гроші на медицину і освіту. Кошти з корупційних злочинів треба повернути на будівництво лікарень та шкіл.

«Якби справді була б політична воля Прем’єр-міністра та Президента забрати награбоване у корупціонерів – коштів би вистачило побудувати сучасну лікарню і школу ледь не на кожній вулиці! Так само, завдяки боротьбі з корупцією на митниці, це може стати суттєвим наповненням дохідної частини бюджету. 

Також вважаємо, потрібно зменшити видатки  на силовий блок  МВС, СБУ, розвідку та інші правоохоронні органи, які зараз становлять 97,9 млрд грн або 47,8 % всього бюджету.

Тому голосувала проти такого проекту Бюджету!» – підсумовує Ірина Сисоєнко.

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини