Сисоєнко: «Проблема фінансування екстреної медичної допомоги потребує негайного вирішення»

Пiд час брифiнгу у парламентi народний депутат від фракції «Самопоміч» Ірина Сисоєнко закликала уряд до вирiшення надважливого питання екстреної медичної допомоги.

«Всi ми бачимо, як сьогоднi по всiй Українi висять борди, як нiби уряд вчергове намагається робити черговi реформи. На цей раз велика кiлькiсть бордiв стосується того, що у 2019 роцi буде реформа екстреної медичної допомоги. I ось про це я би хотiла сказати декiлька слiв.
Протягом двох рокiв державний бюджет України, i в 2017 i 2018 роцi, мiстить нуль гривень на фiнансування швидкої допомоги. В наступному роцi, пiсля численних звернень i з трибуни Верховної Ради, i з цього преспоїнту, ми все ж таки привернули увагу уряду до фундаментальної державної програми, вiд якої залежить життя та здоров’я кожного українця. I в проектi державного бюджету на 2019 рiк передбачено iз потреби на одинадцять небхiдних мiльярдiв всього-навсього один мiльярд гривень. Але чомусь уряд вирiшив подiлити українцiв, тому що лише п’ ять областей України отримають фiнансування на швидку допомогу. Виключно п’ ять областей України здобудуть державне фiнансування на швидку допомогу. Виключно п’ять областей України, серед яких i Вiнницька область і мicто Київ, отримають кошти на те, що будуть пiдвищенi заробiтнi плати медичним працiвникам екстреної медичної допомоги, на те, що буде закуплений автотранспорт, на медичне обладнання. А дев’ ятнадцяти областям України уряд знову пропонує нуль гривень.
Тобто, ми знову маємо розумiти, що за викликом 103 наступного року в п’ яти областях України, можливо, i приїде за викликом швидка медична допомога, а що робити iншим дев’ятнадцяти областям? Пiсля iнсультiв, iнфарктiв, ДТП до українцiв можуть просто не приїхати машини швидкої допомоги i їм не буде надана якiсна медична допомога. Чому така дискримiнацiя?

Ми, як народнi депутати і безпосередньо медичнi працiвники, розумiємо, що питання екстреної медичної допомоги – це питання нацiональної безпеки нашої держави. I ми категорично заперечуємо таку дискримiнацiю рiшенням уряду i будемо вимагати вiд Прем’єр-мiнiстра негайних змiн»

У брифiнгу взяли участь i безпосередньо представники екстреної медичної допомоги – лiкарi служб Київської областi, якi повідомили про те, що зараз медичним працiвникам складно зрозумiти, як їм дiяти. Адже наразi затверджено низку нормативних актiв, якi регламентують роботу екстреної медичної допомоги, але вони не дiють. Не зрозумiло, на що будуть видiленi кошти, чи будуть видiленi взагалi та як вони будуть розподiлятися. Чому не на всi регiони видiляються кошти, а лише вибiрково. Наразi є тотальна нестача автомобiлiв швидкої допомоги, але ця проблема не вирiшується.

«До мене як народного депутата звернулися профспiлки екстреної медичної допомоги Київської областi стосовно того, що завтра буде вiдбуватися пiд стiнами Верховної Ради України акцiя протесту працiвникiв швидкої допомоги щодо такої несправедливостi. I ми вимагаємо негайних змiн вiд уряду, не дiлити Україну, не робити розкол, навiть в питаннях екстреної медичної допомоги, серед медичної спiльноти, де комусь пiдвищать заробiтну плату, а комусь не пiдвищать, до когось приїде швидка допомога, а до когось не приїде. Не робiть розкол у суспiльствi, а видiлiть фiнансування на всю Україну! I в питаннях медичної допомоги не може бути жодних проектiв, швидка допомога є цiннiстю для збереження здоров’я всiх громадян нашої держави», – пiдсумувала Iрина Сисоєнко.

object(WP_Term)#13144 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини