Сисоєнко: «Незалежно від прізвища Президента і очільника МОЗ, закон про медичну реформу має впроваджуватися»

Як заспокоює депутат «Самопомочі» Ірина Сисоєнко, згортання медичної реформи не буде, а пацієнти, лікарі і громадські організації не мають чого панікувати.

«Незалежно від прізвища Президента, від прізвища очільника Міністерства охорони здоров’я, закон про медичну реформу має впроваджуватися, бо він був ухвалений ще у 2018 році і так само має бути виконаний, як і решта законів України. Медична реформа – це ухвалений парламентом закон, який має побудувати механізм оплати за кошти бюджету медичних послуг, які надаються людині в лікарні. І саме це має реалізувати уряд через поетапне впровадження цього закону до 2020 року».

Також Сисоєнко покладає надії на те, що новообраний Президент в основі своєї політики ставитиме інтереси людей, а не політиків, які його оточуватимуть. Так само сподівається, що фінансування медицини буде не як завжди – за залишковим принципом, а насамперед і 5% ВВП як в державах, де захищають життя і здоров’я людей.    

Серед першочергових викликів у медицині нардеп визначила три найбільші:

–          Охорона материнства.

«Треба розуміти, що щороку в Україні вмирає майже півмільйона громадян (це як увесь Миколаїв), а народжуваність удвічі менша. Тому охорона материнства має бути в пріоритеті державної політики. Потрібні програми ранньої діагностики онкозахворювань у жінок дітородного віку».

–          Зменшити вартість лікарських засобів і збільшити кількість тих медпрепаратів, які будуть безоплатно видаватись людям, а їхня вартість буде відшкодовуватись з бюджету.

–          Відновити престижність медичної професії, підвищити зарплати медичним працівникам, щоб припинити міграцію висококваліфікованих лікарів і медсестер за кордон.

А от з екстреною медичною допомогою, на яку всі скаржаться, ситуація дещо інша. Сисоєнко пояснює: «Проблема екстреної медичної допомоги – це не проблема медреформи, це безвідповідальність і бездіяльність Мінохорони здоров’я, яке просто переклало на фінансування місцевих бюджетів питання екстреної допомоги.

Переклали і потім не перевірили, чи воно фінансується чи ні. Це слід контролювати та фінансувати коштом державного бюджету».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини