Сисоєнко: «Монополізація фармацевтичного ринку матиме негативні наслідки для українців»

Український ринок аптек необхідно реформувати, забезпечивши рівні умови для його учасників та захистивши права пацієнтів. Це покликаний зробити проект закону №8591, серед співавторів якого – народний депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.

Серед важливих нововведень документа – рівномірний розподіл аптек за територіальною ознакою. Це сприятиме рівному доступу пацієнтів до фармацевтичних послуг та створить однакові умови для учасників ринку.

Ірина Сисоєнко наголошує: «Протягом декількох останніх років в Україні сформувалися потужні аптечні мережі. В одних руках зосереджено по 200-300 аптечних торгових точок. Аптеки, які є закладами охорони здоров’я, перетворюються в звичайні магазини. Якщо така ситуація зберігатиметься і надалі, це може створити можливості для зловживання домінуючим становищем на фармацевтичному ринку та призвести до підвищення цін на лікарські засоби».

Крім того, 8591 передбачає обов’язковість фармацевтичної освіти для власників аптек. Народний депутат аргументує:
«Останнім часом аптечний бізнес в Україні став чи не найбільш прибутковим. Провізори в аптеках пропонують людям не ті лікарські засоби, які є найбільш ефективними, а ті, що є найдорожчими.

Ми повинні це змінити. Діяльність аптек має бути орієнтована виключно на споживачів, як це відбувається у розвинених країнах світу – Німеччині, Італії, Франції, Іспанії, Польщі тощо. Там власниками аптек можуть бути лише особи з вищою
фармацевтичною освітою, які можуть мати максимум 3-4 торгові точки. Функціонування аптечних мереж у багатьох
країнах взагалі заборонене. Власник-фармацевт розуміє, що чим більше ефективних препаратів він продасть людям, тим більше їх звернеться до нього знову. Тому, ухвалюючи рішення про те, що продавати, він орієнтується саме на якість,
ефективність та доступність, тобто на результат для споживача».

Ірина Сисоєнко підсумовує: «Якщо ситуація, що склалася у нас, зберігатиметься і надалі, це може призвести до ще більшого підвищення цін на лікарські засоби та матиме ще більш негативні наслідки для здоров’я громадян».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини