Сисоєнко: «Міністерство охорони здоров’я необхідно перейменувати на Міністерство лікування»

Так вважає заступник голови Комітету з охорони здоров’я, член фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко.

«Законопроект 6634, який мав би встановити правила роботи сімейної медицини, не був підтриманий депутатами. З 1 липня сімейні лікарі, педіатри, терапевти почали отримувати кошти від держави за кількість пацієнтів, яким вони надали допомогу. Але держава досі не побудувала правил їхньої роботи!

Сьогодні уряд намагається закрити ФАПи. А цей законопроект якраз пропонує зберегти в селах фельдшерсько-акушерські пункти, лише змінивши їх назву на «медичний центр сімейної медицини».

Як пояснила ініціатор законопроекту Ірина Сисоєнко, вона також пропонувала вивести стоматологію на перший рівень медичної допомоги.

«Для того, щоб повернути профілактику, яка існувала в школах, дитячих садках, я пропонувала повернути до первинної ланки стоматологічні кабінети, завдяки яким питання профілактики хоч якось існувало в нашій державі». 

За словами народного депутата, зараз в нашій державі немає профілактики, зараз держава займається виключно лікуванням. 

«Я думаю, що наше Міністерство охорони здоров’я необхідно перейменувати на Міністерство лікування. Цей законопроект мав побудувати роботу першої ланки на базі сімейної медицини, як це є в європейських державах. Мав би чітко визначити правила роботи лікарів першого рівня, сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів з другим рівнем медичної допомоги. Якраз профільний закон я й пропонувала ухвалити сьогодні в парламенті».

«Я вчергове хочу наголосити, що питання охорони здоров’я є надважливими. І мені прикро, що парламент нехтує ухваленням таких законопроектів», – обурюється парламентар.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини