Сисоєнко: «Лікують не лікарні і обладнання, лікують фахівці. А держава їх втрачає»

Медична реформа – це виклик для України. І, зокрема, через те, що наша держава має за три роки пройти той шлях у реформуванні галузі, який наші сусіди й інші країни пострадянського простору долали за 5 років. В України є три.

Ірина Сисоєнко, депутат «Самопомочі», наголошує на ризиках, які існуватимуть ці три роки. «Ці наступні роки мають стати часом великої роботи уряду, бо парламент ухвалив важливий фаховий закон. Ми, по суті, імплементували страхову медицину, але виконати цей закон має уряд. І від того, як уряд його виконає, буде залежати для кожної людини користь, коли вона приходить у лікарню».

Бо  найголовніше – поки запроваджуються ці закони, держава втрачає медичні кадри. Велика кількість медичних працівників по всій країні звільняється: виїжджає за кордон або йде працювати за інших фахом. Чому? Низький рівень зарплат. В Україні найнижчі зарплати у лікарів з усіх працівників бюджетної сфери – лікар «швидкої» отримує 3700 грн. Це ганебно», – каже Сисоєнко.

«Може бути найкраще законодавство, європейські стандарти, але якщо уряд не втримає фахівців, нічого не буде. Це найголовніше завдання, бо саме ці працівники працюватимуть з 2020 року в нових фінансових умовах».

Фракція «Самопоміч» третій рік наголошує, що необхідно підвищити медичні тарифні розряди для працівників другого рівня, третього рівня, які поки що до 2020 року не працюють в умовах нового закону, бо новий закон розповсюджується на медиків першого рівня.  І є великий ризик, що до 2020 року працювати буде просто нікому.

object(WP_Term)#12917 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини