Сисоєнко: «Коли держава перебуває у стані бідності, ліки мають бути доступними»

Про це парламентар наголосила на Аптечному саміті – 2018, де, зокрема, обговорювали й законопроект її авторства «Про лікарські засоби» щодо забезпечення економічної конкуренції та захисту прав пацієнтів при здійсненні роздрібної торгівлі лікарськими засобами.

«Знала, що питань і критики буде багато, саме тому й погодилась взяти участь у саміті. Сподіваюсь, мої відповіді переконали опонентів, що виступають проти законопроекту 8591, який останнім часом дуже схвилював передусім власників аптечних мереж.

Добре, коли є критика і є конструктив. Необхідно працювати разом над законопроектом, мати діалог, аби створити максимальні умови для усіх.

Головне, про що ми маємо думати – про здоров’я людей, пацієнтів, а не про чиюсь вигоду. Саме споживач, його здоров’я і його інтереси мають бути центром і рушійною силою, такою собі «відправною точкою» у врегулюванні питання обігу лікарських препаратів».

Заступник голови Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко розповіла, що в країнах Європи один фармацевт може бути власником однієї або кількох аптек.

І тому цей власник зацікавлений, щоб його ліки були найякісніші та найдешевші для пацієнта.

За її словами, законопроект передбачає:
–  рівномірний розподіл аптек не лише у великих містах, а й у селах;
–  аптеки будуть не супермаркетами, як це є зараз, а закладами охорони здоров’я;
–  лікарняні аптеки зможуть самостійно виготовляти лікарські засоби (як це відбувається, наприклад, у Польщі);
–  власники аптек матимуть освіту фармацевта, як це є у європейських країнах.

«Сьогодні, коли країна перебуває у стані бідності і витрати на ліки у людей іноді перевищують половину сімейного бюджету, питання доступності медикаментів набуло державного значення. Тому ці законодавчі ініціативи спрямовані на досягнення доступності і якості лікарських засобів. І головне – максимальне зниження їх вартості. Метою законопроекту є імплементація європейського законодавства, адже ми скрізь декларуємо, що рухаємось у Європу».

Зараз законопроект на доопрацюванні. Аби потрапити на розгляд парламенту, він ще має отримати погодження профільного комітету. Тому народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Ірина Сисоєнко закликала до спільної роботи над законопроектом.

«Я повністю відкрита до діалогу, до співпраці. Ми маємо всі разом діяти за єдиним принципом: народні депутати, уряд, власники аптечних закладів, виробники».

object(WP_Term)#13123 (16) { ["term_id"]=> int(1) ["name"]=> string(12) "Новини" ["slug"]=> string(4) "news" ["term_group"]=> int(0) ["term_taxonomy_id"]=> int(1) ["taxonomy"]=> string(8) "category" ["description"]=> string(0) "" ["parent"]=> int(0) ["count"]=> int(4083) ["filter"]=> string(3) "raw" ["cat_ID"]=> int(1) ["category_count"]=> int(4083) ["category_description"]=> string(0) "" ["cat_name"]=> string(12) "Новини" ["category_nicename"]=> string(4) "news" ["category_parent"]=> int(0) }
Новини